• BIST 79.398
  • Altın 125,520
  • Dolar 3,0865
  • Euro 3,3676
  • Kocaeli : 9 °C
  • İstanbul : 14 °C
  • Sakarya : 9 °C

Alemdar: CHP ve SP, siyasi ahlaksızlık yaptı

Mesut Akbulut

Derince Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısı salı günü saat 17.00’de yapıldı.
Toplantıda yaşananların yankıları hala devam ediyor.
Önce meclis dağılımına bir bakalım;
AKP: 16, CHP: 10, SP: 4, HAS: 1…
Toplantıda CHP ve SP ittifak yapıp Encümen Üyeliğine birer temsilci koymayı başardı. Geçen dönem her üç üye de AKP’li idi…
Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın önerdiği Mustafa Akdeniz, Kenan Yalçın ve Hikmet Karadeniz 13’er oy alarak seçilemedi. CHP’den Hamza Kılavuz (17), SP’den Adem Eker (16) ve AKP’den Hüseyin Çepil (16) encümen üyesi seçilmişti.

************************************

Seçimden daha çok Başkan Aziz Alemdar’ın CHP-SP ittifakını destekleyen AKP’lilere söylediği sözler oldu…
Seçim sonuçlarını içine sindiremeyen ve bazı AKP’li meclis üyelerinin ihanetini hazmedemeyen Alemdar, verdi veriştirdi.
Bundan CHP’liler de, SP’liler de nasibini aldı.
Bizler de haberi manşetimize taşıdık. “Derince Belediye Meclisi’nde AKP’de çatlak” başlığıyla verdiğimiz haberde, ilçe başkanı Ahmet Ark ve eski ilçe başkanı Mehmet efendinin de görüşlerine yer verdik.

**********************************

Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar dün beni aradı.
Yaptığımız haberle ve toplantıda yaşananlarla ilgili bilgi verdi.
Alemdar, “Haberi vermeniz en doğal hakkınız. Ama haberi verirken birilerini de meclisin içine çekmeye çalışmanızı doğru bulmuyorum. Eski ilçe başkanı Mehmet Eryürek’in de görüşlerine yer vermişsiniz. Kendisi büyüğümüzdür, kendisini severiz, sayarız. Saygıda kusur etmeyiz. Bundan sonra parti büyümüzdür.”

**************************************************

“Şunu ifade etmeliyim ki, basınımız Encümen üyesi seçimlerini çok büyütüyorsunuz. Encümen seçimleri yapıldı ve seçimlerde siyasi bir ahlaksızlık yaşandı. Zira CHP ve SP ittifak yaptı. Bizden bazı meclis üyeleri onlara destek verdi. Sorarım size, bu ne kadar etik? Encümen üyeleri 320 lira alıyor. CHP ve SP’liler 320 lirayı almak için böyle bir yöntem uyguladı. Encümen seçimleri benimle birlikte 7 kişiden oluşuyor. 3 müdürümüz daimi üyedir. Yani CHP’nin ve SP’nin birer üye koyması önem arz etmiyor. Ben sadece şuna dikkat çekmek istiyorum, seçimde ittifak yapılıp, bizden de bazı üyelerin ittifakı desteklemesini siyasi bir ahlaksızlık olarak değerlendiriyorum. Bu hiç hoş değil”

*****************************************

Başkan Alemdar’a, “Encümen seçimlerinin çok önemli olmadığını söylüyorsunuz, ama encümen seçimleri sonrasında çok sinirliymişsiniz, çok tepki göstermişsiniz” diye sorduğumda…

***********************************************

Alemdar, “Evet, tepkim biraz fazla olmuş olabilir. Az önce ifade ettiğim gibi ben mecliste siyasi ahlaksızlığın yaşanmasına tepki gösterdim. Milli Görüş’ün temsilcisi SP’nin dünya görüşü tamamen farklı CHP ile ittifak yapmasını çok garipsedim. Dünya görüşleri tamamen farklı olan iki partinin sırf Encümen üyeliğine birer temsilci koyabilmek için ittifak yapmalarını kabullenemedim. Ayrıca bizden birkaç kişinin de bu ittifakı desteklemesini hiç, ama hiç hazmedemedim”

**************************************************

“CHP ve SP, encümen seçimlerinde zaafımızdan faydalandı. Futbol tabiriyle gol attılar. Ama bu golün karşılığı yok, bu gole puan verilmez. Bizim içimizde bazı çürük elmalar var. Diğer partilerin içinde de olabilir. Onların da yumuşak karınları var. CHP’li meclis üyelerin benden birçok talepleri oldu. Bu talepleri kamu oyuyla paylaşayım mı?. Bu ne kadar doğru olur.”

***************************************************

“Mesut Bey, sorarım size. Siz de gazetede yöneticilik yapıyorsunuz, hiç kızmadınız mı?, hiç tepki göstermediniz mi? Mutlaka göstermişsinizdir. Ben de az önce ifade ettiğim nedenlerden dolayı kızdım. Tepkim biraz fazla olabilir. Ama daha sonra özür diledim. Evet, özür dilemek bir erdemlik ise, ben bu erdemliği gösterdim”
****************************************************************

“Şunu herkes bilsin ki, mecliste siyasi bir ahlaksızlık yaşanmıştır. Ama bizler dimdik ayaktadır. Siyasi ahlaksızlık yaparak bizlerin önünü kesemezler. Çalışmamıza aksatmadan devam edeceğiz. Encümen seçimlerindeki bu sonuç, hiçbir şekilde çalışmamızı etkilemeyecektir. 3 yıldır Derince’de çok güzel çalışmalar yaptık. Halkımız her gittiğimiz yerde bizi takdir ediyor. Bizlere övgüler yağdırıyor. Bu da bizim çalışma şevkimizi daha da arttırıyor. Hep birlikte Derince’nin kaderini değiştiriyoruz. Mesut Bey, 3 yıldır görevdeyim. Siz de Derincelisiniz. Müsait bir zamanınızda size 3 yıllık çalışmalarımızı anlatmak isterim”…

**********************************************************

Ben de Başkan Alemdar’a, “Başkan, Derince’de yapılacak her güzel hizmet beni çok mutlu eder. Zira, bu güzelliklerden ben de faydalanırım. Uygun bir zamanda telefonlaşır, yaptığınız çalışmaları yerinde görmek isterim” dedim ve telefonu kapattık.

***************************************

Aziz Alemdar’ı uzun bir zamandır tanırım. Derinceli’dir…
Sapanca’da doktor olarak görev yaparken, 2003-2004 yıllarında Derince Birlikspor’un kulüp başkanlığına getirildi. O yıllarda kendisiyle yaptığım sohbetlerde, Derince Belediye Başkanı olmak istediğini söylemişti. Alemdar, gerçekten de muradına erdi ve belediye başkanı oldu. Alemdar, mecliste yaşananlarla ilgili sadece beni aradığını söyledi. Ben de Alemdar ile yaptığımız görüşmeyi kabataslak sizlere aktardım. Yorumu size bırakıyorum…


Maşukiye’de bir garip dolandırıcılık!


Maşukiye’den Kadir Işık, bize bir mail geçti. Mailde bir dolandırıcılık hikayesini anlattı.
Bakın Işık ne diyor;
İyi günler dilerim. Size annemin başından geçen bir dolandırıcılık hikayesi anlatmak istiyorum. Bunu gazetenizde yayınlarsanız en azından diğer vatandaşları uyarmış olursunuz.
Annemin adı Emine Üsü, Maşukiye’de Çiğdem Sok No:2’de oturuyor. Kartepe’ye çıkarken ana yol üstünde. Yaşı 52 olacak bu ay. Dul maaşıyla geçiniyor. 720 TL.
30 Mart 2012 tarihinde satıcı bayanın taki size ekte resim olarak gönderdiğim makbuzda da belirtildiği üzere AYG Ticaret adına eve gelip tatlı diliyle! anneme bir ne idüğü belirsiz epilasyon cihazı satmış 60 TL’ye. Bir de demiş ki "size ayrıca 5 kg matik deterjan getireceğiz".Tabi gidiş o gidiş. Sonradan öğrendik tabi annemin böyle kapıdan ürün aldığını. Aynı gün firmayı aradık gelip ürünü geri alın parayı verin diye telefona bakan kişi akşam saat 5’ten sonra geleceğiz dedi. Tabi gelen giden olmadı. Sonradan aramalarımıza da çıkmadı tabi. Annem 4 Nisan 2012’de diş tedavisi için gittiği Nuh Çimento Diş Hastanesi’nde işi bittikten sonra Kartepe Kaymakamlığına gidip Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapmış. Orada, kendisine adı geçen firmayla ilgili olarak başka şikayetlerde geldiğini söylemişler ve zabıta amirliğine de şikayette bulunmuşlar. Annemin demesine göre bir bardak soğuk içecek görünüşe göre...
Makbuzdaki telefonu arıyoruz, ama bakan yok. Sizden ricam gazetenizde bunu yayınlayın ki rezil olsunlar, vatandaş bilgilensin de kapılarına bu kişiler gelirse kovsunlar”
***********************************************************
Kadir Işık’ın yukarıda anlattıklarıyla sık sık karşılaşıyoruz.
Siz siz olun, uyanık olun…
Her an kapınızı birisi çalıp, sizi dolandırmaya kalkabilir.
Kadın semazenlerden gösteri


İzmit’te Türkiye’de bir ilk gerçekleşecek ve bayan semazenler gösteri yapacak. İzmit Belediyesi tarafından sadece bayanlara yönelik kadın semazenlerin gösterisi yarın yapılacak. Sabancı Kültür Merkezi’nde saat 14.00 deki etkinliği kadınlar ücretsiz olarak izleyebilecekler. İzmit Belediyesi Kültür Müdürlüğü yetkilileri, kadın semazenlerin gösterisinin Kocaeli ve Türkiye’de ilk olma özelliği taşıdığını söylediler.


Havva teyze unutulmadı


AKP İl Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri ve İzmit Belediye Meclis Üyesi Emine Okanalp, yaşlılar haftası sebebiyle İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın annesi Havva Doğan’ı Sanayi Mahallesi’nde bulunan evinde ziyaret ettiler. Bayanların ziyaretinden son derece memnun kalan Havva teyze, kızı Türkan Uçan ile birlikte bayanlarla sohbet etti. Eski anılarını anlattı.


Kadın sanatçılardan Yıldırım’a teşekkür

Karamürsel Belediyesi Sanat Galerisinde sergi açan altı kadın sanatçı önceki gün Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yağlı boya ve resim sanatçısı Meral Karadeniz, kendi yaptığı “Kadın” isimli tabloyu Başkan Yıldırım’a hediye etti. Yıldırım, Karamürsel’de yaşayan sanatçılara her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirterek sanat galerisinde yeni sergilerinde açılacağını söyledi. Başkan Yıldırım kendisini ziyaret eden Leyla Parlar, Armağan Yıldız, Meral Karadeniz, Emine Sönmez, Nuriye Açık ve Meryem Cineviz’e teşekkür etti.


Gölcük’te sıra köprü direklerinde

Büyükşehir Belediyesi’nin Gölcük trafiğini rahatlatmak için başlattığı köprülü kavşak çalışması hızla ilerliyor. Gölcük’te Donanma Komutanlığı girişinde başlatılan ve ilçe merkezinden Yalova’ya kadar trafiğe düzen getirecek olan kavşağın köprü direkleri dikiliyor. Proje kapsamında D-130‘un altından 2 açıklıklı (gidiş-geliş), 5,5 metre yüksekliğinde köprü inşa edilecek. 44 metre uzunluğunda yapılacak olan köprü, mevcut yolun 3 metre yükselmesini sağlayacak. Araçlar buradan transit olarak yolarına devam edecek.


BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

İnekler merdiven çıkabilir, ama inemezler


Bu yazı toplam 825 defa okunmuştur.
Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim