• BIST 106.991
  • Altın 151,567
  • Dolar 3,6762
  • Euro 4,3196
  • Kocaeli : 8 °C
  • İstanbul : 17 °C
  • Sakarya : 8 °C

Araç Borç, Hasar ve Muayene Sorgulaması

Araç Borç, Hasar ve Muayene Sorgulaması
Araç borç, hasar ve muayene sorgulamaları internet araç sorgulamaları arasında çok yoğun olarak yapılan bilgi alışverişlerinden biridir. Araç borcunu öğrenme işlemi çok geniş bir kavrama işaret etmektedir.

 

Araç borç, hasar ve muayene sorgulamaları internet araç sorgulamaları arasında çok yoğun olarak yapılan bilgi alışverişlerinden biridir. Araç borcunu öğrenme işlemi çok geniş bir kavrama işaret etmektedir. Trafik cezasından, araç plaka borcuna, araç devrinden, kişisel banka borçlarına yönelik araç haczine kadar birçok konuyu içerisinde barındırmaktadır. Aracınıza ait borç bilgisini öğrenmek artık çok kolay internet üzerinden yapılabilen bu sorgulama işlemlerinde aracınız ile ilgili bazı bilgileri sisteme girerek ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenebileceksiniz.

Araç borç ile ilgili en yoğun sorgulamalardan biri trafik cezası öğrenme ile ilgilidir. Trafik kurallarına uyulmamasından ötürü şahsa veya plakaya kesilen cezalar sistemde araç borcu olarak görülmektedir. Ödenmeyen araç cezaları veya diğer borç yükümlülüklerinden ötürü aracın trafiğe acıkması da sıkıntı doğurabilmektedir. Yasal süre dışına çıkan borçlar da faiz uygulamasına takılabilmektedir.

Araç borcu Sorgulama

Araç hasar sorgulama işlemi de yine otomobil sahiplerinin fazlaca zaman harcadığı online bilgi alma yöntemlerinden biridir. Muhtelif sebeplerden ötürü araçlarımız kazaya karışabilir veya maddi bir hasara uğrayabilir. Bu anlamda trafik sigorta merkezi araç tutanağında belirtilmiş olan rapor doğrultusunda araca işlem yapar ve aracın hasar kaydını tutar.

Özellikle ikinci el araç almak isteyen kişiler aracın geçmişine yönelik ne tür sıkıntılarının olduğunu öğrenebilmeleri adına araç hasar kaydı sorgulama yaparak ayrıntılı bilgiler elde edebilirler. Sizler de hem internet üzerinden hem de 5664 numaralı sms bilgi hattını kullanarak araç hasar bilgisine kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Sıfır araç dışında ikinci el araç alımı yapacağınız zaman araç hasar sorgulama yapmadan sakın araç almayın!

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Araç muayene randevu sorgulama hizmetleri araçların rutin olarak girdiği muayene işlemi olduğu için araç sahipleri tarafından çok yoğun olarak yapılan bir bilgi işlemidir. Bilindiği gibi sıfır araçlar alındığı tarihten 3 yıl sonra diğer araçlar ise her 2 yılda bir araç muayene işlemlerine tabi oldukları için yüzbinlerce aracı ilgilendiren bir konu olarak düşünülebilir.

Tüvtürk araç muayene istasyonlarınca yapılan işlemlerde araç için önceden randevu alınmakta ve aracın rutin bakımının yapılması sağlanmaktadır. Eğer sizler de aracınızın TÜVtürk üzerinden bakımını gerçekleştirecekseniz önceden araç muayene randevu almanız gerekmektedir.

Araç Muayene Randevu Sorgulama

 

 

Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim