• BIST 104.918
 • Altın 147,061
 • Dolar 3,4842
 • Euro 4,1810
 • Kocaeli : 20 °C
 • İstanbul : 28 °C
 • Sakarya : 20 °C

Başbakana mektup: Civelek’i vekil yapmayın

Başbakana mektup: Civelek’i vekil yapmayın
AKP’nin sevilen gençlerinden biri olan Gökhan Ayyıldız, Başbakan Davutoğlu’na öyle bir mektup yazdı ki... Ayyıldız, Başbakan Davutoğlu’ndan eski İl Başkanı Civelek’i milletvekili yapmamasını istedi.

Gökhan Ayyıldız, daha önceleri, eski il başkanı Mahmut Civelek’i eleştirdiği için, Civelek tarafından partiden ihraç edildi. İhraç kararına rağmen partisinden kopmayan ve çalışmalarını parti gönüllüsü olarak sürdüren Ayyıldız, “gün intikam günüdür” diyerek, Civelek’in yaptıklarının cezasını çekmesini, milletvekili olmaması gerektiğini yazdığı bir mektupla sayfasından duyurdu. Bu konudaki tüm gerçekleri uzunca bir mektup yazarak Başbakan’a ileteceğini belirten Ayyıldız, Civelek’in il başkanlığı döneminde makamını kullanarak nasıl zenginleştiğine dikkat çekerek, şu ifadelere yer verdi:

 

“25 Yıldır aynı evde oturan sizin gibi birinin şeffaflaşma paketi adı altında haramı helali gözeten bir Başbakanın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelere iş yapan Vodofone, TV-41, AKMİS Seyahat, Kent Konut'ta usulsüz ev ve dükkan aldığı allem-i cihan tarafından bilinen sayın Mahmut Civelek'i milletvekili adayı yapmayacağına inancım tamdır...”

 

Gökhan Ayyıldız, bu kadarla da kalmadı. Sosyal medya sayfasında Başbakan’a göndermek üzere yazdığı mektuba, partililerden yoğun biçimde destek geldi.

 

İŞTE O MEKTUP:

MAHMUT CİVELEK'LE ALAKALI BU MEKTUBU SAYIN BAŞBAKANIM AHMET DAVUTOĞLU'NA ULAŞTIRACAĞIM....!! (İLK DEFA BUNLARI YAZIYORUM BELKİ PARTİME BU KADAR SEVDALI OLDUĞUM İÇİN İHRAÇ EDİLEN BİRİ OLDUĞUMA İNANMAYACAKSINIZ )

 

AK PARTİ'nin daha ismi bile belirlenmeden önce parti kuruluşunda görev aldım..

Ak Parti'nin Türkiye geneline yayılan ''KADIN KOLLARI ÇANTASI'' projesinin sahibiyim.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne İzmit Belediyesi'ne bir çok faaliyete geçmiş projeler verdim..(Belediye Başkanlarım bilir )Belediye başkan adaylarının seçim çalışmalarında görev aldım..İlçe başkanlarının basın açıklamalarını yazdım.İsimlerini vermeyeceğim onlar kendilerini biliyorlar..

 

Belediye başkanlarının ''Verdiği müthiş projelerle seçimi kazandıran çocuk dediği'' ilçe başkanların,il başkanlarının ''Bu kadar Doğrucu Davut olmasan zekan ile bugün çok iyi makamlarda olurdun,siyaset bu kadar doğruluğu götürmez dediği'' kişi oldum..

 

Başka partilerden ilçe yöneticiliği,il yöneticiliği, seçim koordinatörlüğü teklifleri aldım,para,dükkan teklif edenlerde cabası..Ama Rahmetli Erbakan hocama verdiğim sözden dolayı davamı cihad bildim hiç birşeye kendimi satmadım..

 

Yaptığım iyilikleri hiç bir zaman deşifre etmedim ama bu seferlik affınıza sığınarak çok dolu olduğum için ilk defa yazmak istiyorum...

 

Gerek mahallemde gerekse sosyal medyada işsiz olan insanlara yardım etmeye çalıştım.Suyu kesik olan beni aradı,evinde kömürü olmayan,kız arkadaşıyla arası bozulan,cebinde parası olmadığı için sevgilisinle bulaşmaya gidemeyeceğini söyleyene kadar yardım etmeye çalıştım..

 

Çalmadım,çırpmadım,rahmetli anamın sütüne haram katmadım..Kocaeli'de çok geniş kesim tarafından partili partisiz takdir edildim..Çünkü dürüstlüğümü ALLAH razı olsun en büyük referansım olarak gördüklerini söylediler..Aslında vallahi billahi beni tanıyanlar bilir bu cümleleri pek kullanmam ama dedim ya ilk defa bana yapılan haksızlığı anlatmak için affınıza sığınarak yazdım..

 

Sonrasında şu anda AK PARTİ'nin en büyük düşman ilan ettiği Fethullah Gülen'i sosyal medyada 4 yıl önce çok ağır şekilde eleştirdim..Bu adam çok tehlikeli başa bela olacak Recep Tayyip Erdoğan büyük hata yapıyor dedim.Pekala nerden biliyordum? İsrail'e lanet okumuyordu,Amerika dünyanın abisi diyordu, Hristiyanlar Cennete girecek diyordu ve rahmetli Erbakan Hocam'a ''Yapamadın git'' demişti..

 

İdris Naim Şahin'i daha bakan olduğu dönemde eleştirdim, ''Vatandaşa takla attıran adam değildir'' demiştim..

 

Erdoğan Bayraktar lösemeli bir kız yardım istediğinde ''Önemli olan ''BAKAN' olmak değil ''GÖREN'' olmak,insan olmak'' diye köşe yazısı yazmıştım..

 

Hakan Şükür ''Ben Türk değilim'' dediğinde ''Bırakta o şeref bizim olsun,bu adamın kanından şüphem var,kan tahlili yaptırılsın Türk kanı çıkmaz'' demiştim.Ak Parti'de ki çok eski teşkilatçılar ve beni takip eden sayısız eski dostlarım bu eleştirilerimi çok iyi bilirler..O dönemler benim üstüme geldiler,sen AK PARTİ düşmanısın dediler,hakaretler ettiler..

 

Sonrasında Kocaeli siyasetinde Mahmut Civelek ile kavgalarım başlamıştı...

 

''Haram Helal çizgim belli diyen'' bir adam adeta haram-helal çizgisini sanki siyaset kalemiyle çizmişcesine,Vadofone ana bayiliği,TV-41,sayısız daireler,akmis ortaklığı ve sayısız mal varlığı olmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirmiştim..

 

Ben yazıyordum, Kocaeli medyası haber yapıyordu..

 

Sonrasında Civelek,kendini eleştirdim diye beni AK PARTİ'den ihraç etti..

 

Günlerce gazeteler haber yaptı, sayısız mesajlar alıyordum,telefonlar alıyordum.İnsanlar inanamıyordu..

 

Çünkü ben annem ölüm döşeğindeyken bayrak asıyordum,teşkilattaki dostlarım bu sevdama şaşırıyorlardı..Annemi sevmediğimden mi ''HAYIR'' belki hayatta benim kadar annesini seven yoktur..Davamıda yalnız bırakmak istemiyordum..

 

Sonrasında bir gün elime belgeler ulaştı,ihraç edilmişim..Ne uyaran oldu,ne yapma diyen,dedim ya ihracımı günlerce medya haber yaptı sonrasında İbrahim Bulut abim sus artık bak İzmit'i kaybedersek vicdan azabından yatamassın senin samimiyetini biliyorum,insanlar yazdıklarını konuşuyor dedi.O dönemlerde ne teklifler almadım ki ''Biz kazanırsak daire başkanı oalcaksın bize gel diyenler, para önerenler v.s v.s''

 

Hamdolsun kendimi hiç satmadım satmamda..

 

Herkesin siyasette mücadelesi farklıydı..Ben ekmeği bayat olanlara üzülürken,pırlantası ufak diye yakınanlara savaş açmıştım..

 

Sonrasında Civelek ile görüştük 13 soru sordum ihraçtan sonra ve cevapladı.

 

Bana ''Kalemin çok kuvvetli insanlar sana güveniyor,benim hatam keşke seni daha önceden tanısaydım ve yanıma çağırıp uyarsaydım yapma böyle diye,seni bana yanlış tanıttılar '' dedi.

 

Sayın başbakanım Ahmet Davutoğlu başımdan geçen bu olay aslında anlatacaklarımın sadece yarısı,o günler aklıma gelince hafızam adeta duruyor..

 

Sayın Başbakanım size tüm samimiyetimle inanıyorum..Çok dürüst bir lider olduğunuzu biliyorum,özellikle Sare DAVUTOĞLU'nu gördüğümde rahmetli anamı görmüş gibi oldum, tam bir milli görüş ruhlu bir kadın..

 

25 Yıldır aynı evde oturan sizin gibi birinin şeffaflaşma paketi adı altında haramı helali gözeten bir Başbakanın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm belediyelere iş yapan ,Vadofone,TV-41, Akmis Seyahat, Kent konutta usulsüz ev ve dükkan aldığı alem-i cihan tarafından bilinen sayın Mahmut Civelek'i milletvekili adayı yapmayacağına inancım tamdır...

 

Sizin partimizin ''ADALET'' tarafında olanların boynunu ''KALKINMA'' tarafında olanlara karşı eğdirmeyeceğinize inancım tamdır..

 

Sayın Şemsettin Ceyhan il başkanı olduğunda, il binasındaki gözyaşları,Şemsettin Ceyhan'a teşkilat mensuplarının sarılması aslında teşkilatımızın Mahmut Civelek'ten ne kadar bezdiğinin göstergesidir..

 

Sizin bir açıklamanız var demiştiniz ki sayın Mahmut Civelek için ''13-0 yapan bir il başkanı ve Genel seçimlerde başarılı oldu''

 

Sayın Başbakanım eğer ki eski İl Başkanlarımız sayın Zeki Aygün ve sayın Fikri Işık ''11-0 hatta 12-0'' yapsaydılar o zaman Civelek başarılı derdim.Onlar da aynı sonucu aldılar.Sizinde takdir edeceğiniz üzere bu başarının mimarı davamızın reisi Recep Tayyip Erdoğan'dır..

 

Mevlam birilerinin duasını kabul ederken makamına bakmaz..Dilencinin duası kabul eder belki ama trilyoner yada büyük makam sahibininkini etmez..Ben hep şuna inanmışımdır,Rabbim kim ki temiz kalple dua ederse onun duasını kabul eder..

 

Ben her ellerimi semaya açtığımda sayın Mahmut Civelek milletvekili olmasın diye dua ediyorum..İnşallah bu duamı Rabbim sizin gönlünüze de düşürür..

 

Beni AK PARTİ'den ihraç edebilirler ama içimdeki AK PARTİ sevgisini hiç bir zaman ihraç edemeyecekler...Selametle sayın Başbakanım...

 

Bunun en belirgin örneği ihraç edildiğim halde onbinlere varan sitelerimde davamı paylaşıyorum, Kocaeli'de bir çok belediye başkanım çalışmalarımı takdir ediyor,partide bir çok yöneticimiz çalışmalarımı takdir ediyor ve ''Sana yapılanlara rağmen hala AK PARTİ diyorsun'' diyorlar..Selametle sayın BAŞBAKANIM.. (10.KÖYDEN GÖKHAN AYYILDIZ )

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
özcan özkar
23 Şubat 2015 Pazartesi 17:20
17:20
madem okadar cok akıllısın partıden atılmazdın demkkı sende bı yanlsılk var.
zafer baskın
21 Şubat 2015 Cumartesi 09:33
09:33
kendi reklamını yapmak için güzel bir yol. çamur at izi kalsın kocaelide bir sen akıllısın gerikalan özürlü zannediyor her halde bu arkadaş.sayın başbakanın yada genel merkezde bulunan milletvekilliği listesini hazırlayaçak ekibin türkiye genelinde müracad eden her adayın nerden geldiği neler yaptığı haram helal bilirmi partiye neler katmış konularında bilgi sahibi olmadığınımı zannediyor bu arkadaş. mektubu yazan arkadaş mahallede insanlara yaptığı igilikleri anlatmış. siz sayın civelegin ayda kaç kişiye sürekli olarak yiyeçek ve maddi yardımda bulunduğunu biliyormusunuz. tek şartı vardır yardım için sigara içimiyeceksin.hastanelerde ameliyat ettirdiği kişi sayını kendi bile bilmiyordur. filiz aş şirketi 1988 yılında kurulmuştur tv 41 2004 yılında satın alınmıştır. kent kotun a gelinçe yargı yolu herkeze açık şikayet edin yanlış yaptıysa cezasını çeksin. cihat yolundayım diyim. insanlara camur atmak müslümana yakışmaz. 11. köyden zafer baskın
şener Furuncu sendika
21 Şubat 2015 Cumartesi 02:25
02:25
Ağzına sağlık allah razı olsun partide senin gibi dürüst insanların olması güzel elbetteki "sermayenin "yanında olan işçiye tepeden bakan biri aday olmasın
Diğer Haberler
 • Meral Akşener19 Eylül 2017 Salı 16:35
 • AKP'li adaylar Ankara yolcusu19 Eylül 2017 Salı 16:02
 • CHP'li Pekyörür, disipline verdi!19 Eylül 2017 Salı 10:59
 • Dilovası'nda kongre heyecanı19 Eylül 2017 Salı 10:36
 • Akşener, yeni parti için tarih verdi!19 Eylül 2017 Salı 09:49
 • Körfez ve Kandıra'nın aday adayları mülakata çağırıldı18 Eylül 2017 Pazartesi 16:37
 • CHP’liler tek listeli seçimle 47 delege belirledi17 Eylül 2017 Pazar 14:58
 • Gece istifa etti gündüz vazgeçti17 Eylül 2017 Pazar 14:21
 • AKP Darıca’da Bıyık ile yola devam17 Eylül 2017 Pazar 13:45
 • Zabıtan'da seçimler yeniden yapıldı17 Eylül 2017 Pazar 12:42
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim