• BIST 106.843
  • Altın 142,689
  • Dolar 3,5367
  • Euro 4,1209
  • Kocaeli : 25 °C
  • İstanbul : 29 °C
  • Sakarya : 25 °C

CHP'de ön seçim sonuçları belli oldu

CHP'de ön seçim sonuçları belli oldu
CHP’de sonucu merakla beklenen ve meclis üyelerinin belirleneceği ön seçimler dün yapıldı. 7 ilçedeki seçimler sonunda toplam 280 meclis üyesi listelerde kendine yer bulabilmek için yarıştı. İzmit, Derince, Gölcük, Körfez, Kartepe ve Gebze sonuçları açıkl

img_2803.jpg

CHP'nin İzmit Lisesi'nde gerçekleştirdiği ön seçim süresince anahtar listeler üyelerin ellerinde dolaştı. Sandıklar 17.00'da açıldı. Oy sayımı gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. İlerleyen saatlerde 21 No'lu sandığa itiraz edildi. Ardından 4 sandığa daha itiraz edildi. İtirazlar nedeniyle 5 sandık yeniden sayılmaya başlandı.

7 İLÇEDE YAPILDI

CHP’de partililer yine sandık başına gitti. Geçtiğimiz aylarda 7 ilçede yapılan ve belediye başkan adayının belirlendiği ön seçim, bu kez meclis listelerinin oluşturulması için yapıldı.

280 MECLİS ÜYESİ

Büyük ilgi gösterilen ön seçimde İzmit, Kartepe, Gölcük, Derince, Körfez, Gebze ve Darıca’daki 280 meclis üyesini belirlemek üzere 19 bin 276 kişinin oy kullanma hakkı vardı.

ANAHTAR LİSTELER

Tüm ilçelerdeki seçimler büyük bir demokratik havada geçerken, İzmit’te, Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya’nın iki ayrı anahtar liste oluşturdukları belirtildi. CHP’nin Belediye Meclis üyelerini belirlemek için gerçekleştirdiği ön seçim sonuçları Gölcük’te netleşti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kocaeli’nin 7 ilçesinde Belediye Meclis Üyelerini belirlemek için yaptığı ön seçimin Gölcük ayağında sonuçlar belli oldu. Sabah saat 08: 30’da başlayan oy verme işlemi 17:00’da son buldu. Oyların sayımı esnasında belediye meclis üyesi adayları dışarıda heyecanlı bekleyişlerini sürdürdü. Sayımlar tamamlandı ve sonuçlar açıklandı.

İZMİT'TE ÖN SEÇİM SONUÇLARI

  1. Şaban Sarıgülle         1778
  2. Özcan Özer                 1614
  3. Emrah Efe                  1602
  4. Birol Sağlam              1557
  5. Cengiz Kavşut           1503
  6. İbrahim Güçlü            1495
  7. Barbaros Akkuş         1488
  8. Ersin Albayrak           1482
  9. Hamit İlker Ulusoy    1480
  10. Aliye Hale Meriç        1477
  11. Sema Hacıoğlu           1469
  12. Servet Kulaksız          1403
  13. Bülent Sadıkoğlu       1376
  14. Tuncay Başol             1338
  15. İbrahim Subaşı           1276
  16. Faysal Oğuz               1231
  17. Nesrin Toker              1231
  18. İsmail Bal                   1218
  19. Hüseyin Okur             1186
  20. Eylem Şimşek            1058
  21. Didem Turan              1035
  22. Tuncay Çakır              1022
  23. Bülent Afacan                       1009
  24. Özlem Çalık               1006
  25. Fevziye Emre             1006
  26. Mustafa Şerit             1003
  27. Yaşar Güleryüz          1000
  28. Hikmet Soylu             969
  29. Faik Çelik                   949
  30. Cengiz Çakar             942
  31. Orhan Balcı                910
  32. Aynur Karasu             903
  33. Bülent Karagöz          895
  34. Cumhur Küçükbakkal            875
  35. Elman Demir              857
  36. Mehmet Demirtaş      838
  37. Yasin Bıçaklıoğlu       833
  38. Hüsrev Bilgili             810
  39. Zeliha Özer                801
  40. Ahmet Öztürk                        751
  41. Sevim Çağlar              751
  42. Nurdan Sevgi             737
  43. Mustafa Pektaş          715
  44. Yılmaz Ak                  701
  45. Ahmet Uzun              696
  46. Ferdi Yalın                 664
  47. Mehmet Ataç             655
  48. Celalettin Balkaya      653
  49. Tayfun Başavcı          653
  50. Ayhan Ersöz              646
  51. Cengiz Özcan             644
  52. Gökhan Tanrıverdi     628
  53. Metin Ortaç                620
  54. Canan Karabıyık        616
  55. Ciğdem Demircan      600
  56. Hasan Pehlivanoğlu   584
  57. Murat Utku Birinci    582
  58. Nizamettin Erdem      577
  59. Gülgün Kasabalı        574
  60. Nuriye Kazaner          561
  61. Handan Ay                554
  62. Semih Karakaş           550
  63. Nihat Çatmaz             549
  64. Hüseyin Akbulut        538
  65. Ercan Topal                528
  66. Mehmet Atalay          524
  67. Nilgün Özcan             512
  68. Osman Ertan              511
  69. Ayten Kuşkonmaz     509
  70. Gülümser Ayhan        493
  71. Köksal Fidan              477
  72. Ertuğrul Balkanlı        435
  73. İsmet Sevinç              423
  74. Kaplan Köysu                        409
  75. Sami Adem Elbaş      398
  76. Ersin Ergün                371
  77. Gönül Karademir       363
  78. Hakan Elyıldırım        356
  79. Mehmet Çolakoğlu    347
  80. Hasan Tolgay Poyraz 311
  81. Yener Erdem              288
  82. Olgun Koçak              286
  83. Kıyasettin Taş                        277
  84. Selahattin Semiz        267
  85. İrfan Özkar                256
  86. Mustafa Keskin          255
  87. Oğuzhan Bayhan       238
  88. Ahmet Elgür              238
  89. Ertan Büyükarman     216
  90. Kamil Demirkol         111

 

----- -----

 

CHP DERİNCE ÖN SEÇİM SONUÇLARI

  1. Nihat Değer               774
  2. Şevket Öktem            737
  3. R. Hale Seçilmiş         694
  4. Erol Mengüloğul        673
  5. Yılmaz Filiz                663
  6. Serpil Ceylan              656
  7. Ali Çiçek                    649
  8. İbrahim Türkçakal      645
  9. Nezih Toplu               612
  10. Sebahat Osmanoğlu   603
  11. Birkan Koçak                         602
  12. Mustafa Çelikkol       573
  13. Özgür Güven             560
  14. Fatih Bükülmez          553
  15. Aziz Yahşi                 497
  16. Gürsel Aras                488
  17. İsmet Arguç               488
  18. Baki Dünya                483
  19. Halit Kabakçı                         474
  20. Salim Demirol            400
  21. Ömer Genç                 373
  22. Yalçın Polat               353
  23. Fadıl Türk                  287

 

----- -----

 

CHP KÖRFEZ ÖN SEÇİM SONUÇLARI

  1. Engin Taşdemir          542
  2. İbrahim Fortacı          523
  3. Nilgün Solakoğlu       496
  4. Zeynel Arslan             480
  5. Selim Tetik                 464
  6. Erkan Uygun              450
  7. Zehra Türkmen           448
  8. Ömer Kurtuluş           406
  9. Yelde Pişkin               377
  10. İrfan Körpe                374
  11. Dursun Karaman        359
  12. Sabriye Figen Ergün  350
  13. Ali Gaygusuz             345
  14. Meltem Sedef Heper  332
  15. Mehmet Kaçar           317
  16. Kanber Tek                313
  17. Nazire Bora                311
  18. Tekin Akgül               286
  19. Muhittin Kıncal          285
  20. Necmettin Kahraman 285
  21. Nevra Şeker               279
  22. Cengiz Akyıldız         272
  23. Yusuf Korucuoğlu     264
  24. Serdar Aksu               259
  25. Ahmet Yılmaz            239
  26. Ertan Ellidörtoğlu      224
  27. Atakan Yücel             223
  28. Selim Özdemir           218
  29. Musa Dere                  217
  30. Mustafa Bilgin           215
  31. Nerman Naycı            194
  32. Mustafa Kılınçdemir  180
  33. İzzet Yalçın                170
  34. Tuncay Akkaş                        106

 

----- -----

 

GÖLCÜK ÖN SEÇİM SONUÇLARI

  1. Hüseyin Yılmaz         622
  2. Pınar Naak                 619
  3. Ş. Bekar Akdeniz       566
  4. Yonca Yılmaz                        559
  5. N. Murat Yazıcıoğlu  528
  6. Murat Yusuf Yalgı     517
  7. Muharrem Aydın       506
  8. Handan Yüz               501
  9. İsmail Sayman            494
  10. Hakan Ak                   482
  11. Fikret Güler                467
  12. Hüseyin İşeri              453
  13. İlker Solakoğlu           450
  14. Murat Korkmaz          442
  15. Emine Nalan Güleç    440
  16. Halit Güloğlu             438
  17. Emin Ümit Yıldız      396
  18. Ekrem İşeri                 395
  19. Yılmaz Calay             374
  20. Kemal Kaya               355
  21. İbrahim Saral              259
  22. Duygu Tokay             235

 

----- -----

 

KARTEPE ÖN SEÇİM SONUÇLARI

  1. Serap Özmen              495
  2. Mine Koç                   475
  3. Nilay Merttürk           403
  4. Temel Ofluoğlu          378
  5. Caner Akçıl                370
  6. Ayla Demir                365
  7. Murtaza Kalaycı         325
  8. Zekeriya Topal           325
  9. Fahrettin Aktaş          322
  10. Erbay Işık                   317
  11. Aslı Yılmaz                311
  12. Mustafa Tüzer            307
  13. Erdinç Önal                295
  14. Turgut Kotil               289
  15. Necdet Akar              285
  16. Ender Salmankurt      254
  17. Avni Baydar              239
  18. Recep Şahmar                        238
  19. Yasin Yılmaz             262
  20. Yalçın Öner                206
  21. İrfan Gümrük             194
  22. Mürsel Genç               183

 

----- -----

 

GEBZE’DE ÖN SEÇİM SONUÇLARI

 

  1. Dilek Tan                        998
  2. Salih Işık                         993
  3. Yılmaz Bulut                  960
  4. Eşref Emin Güzey          951
  5. Nursel Coşkun                923
  6. Serkan Davutoğlu           911
  7. Murat Erdoğan               905
  8. Fahrettin Bostan             874
  9. Neşe Celep                      860
  10. Sait Aydın                      856
  11. Bahadır Azizoğlu            854
  12. Arzu Çakmak                  847
  13. Mustafa Kaya                 829
  14. Gazi Aydoğdu                812
  15. Musa Haydaroğlu           811
  16. Cavit Kapoğlu                810
  17. Şahin Yılmazel                793
  18. Kemal Balcı                    768
  19. Hüseyin Aksu                 765
  20. Fatma Şahin                    740
  21. Sevinç Duygu                 707
  22. İsmail Sancak                  681
  23. Selda Mican                    678
  24. Birsen Arazlı                   650
  25. Nuray Birinci                  646
  26. Baki Çetin                       640
  27. Kenan Üner                    625
  28. Nurhan üner                    588
  29. Sabiha Aydın                  571
  30. Ayhan Topçu                  560
  31. Zafer Çukurçayır            559
  32. Ertan Kalem                    555
  33. Fehmi Topkaya               539
  34. Safiye Pesen                   536
  35. Şerife Albayrak               536
  36. Nalan İkiz                       534
  37. Naim Abay                     501
  38. Abdullah Gülçakar         490
  39. Orhan Ünver                   481
  40. Kasım Ünal                     458
  41. Kıymet Ayan                  456
  42. Mehmet Doğan               451
  43. Ziya Topal                       443
  44. Mustafa Arslan               421
  45. Tekin Yücel                    362
  46. Tanju Balcı                      273

DARICA ÖN SEÇİM SONUÇLARI

  1. İbrahim Karslı            592
  2. Yavuz Dursun            542
  3. Musa Kovalık 489
  4. Serap Topsakal           477
  5. Turgay Kılıç   468
  6. Günay Köse   466
  7. Hakan Altun   425
  8. Burcu Ceylan 400
  9. Hakan Altıparmak      397
  10. Filiz Sezer       371
  11. Nurcan Çağlar            366
  12. Ercan Gökdemir         337
  13. Memet Rıza Özadlı    323
  14. Yıldız Atik Aramaz   313
  15. Gökhan Aktaş            313
  16. Özgür Çelik    301
  17. Satı Bozkurt   297
  18. Ali Erdoğdu   291
  19. Hüseyin Altay            284
  20. Sevim Kaya    251
  21. Ayşegül Şiddetoğlu   246
  22. Funda Yıldırım          236
  23. Hüseyin Koca 177
  24. Şükrü Bektaş  173
  25. Emine Nilgün Kara    161
  26. Selma Uçak    147
  27. Turan Başaran Beşiroğlu        138
  28. Seyfettin Kayabey     130
  29. Mustafa Öztabak       92

 

 

 

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim