• BIST 78.333
  • Altın 127,738
  • Dolar 3,1054
  • Euro 3,3990
  • Kocaeli : 10 °C
  • İstanbul : 14 °C
  • Sakarya : 10 °C

'Gölcük Vizyon 2023’ protokol imzaları atıldı

'Gölcük Vizyon 2023’ protokol imzaları atıldı
Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi'nin işbirliği ile yürütülen 'Gölcük Vizyon 2023' 2015 yılı projeleri protokol imza töreni bugün gerçekleşti.

Gölcük Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısı’nda düzenlenen 2015 yılı projeleri protokol imza törenine Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bekir Çakır ve Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, birçok akademisyen ve öğrenci katıldı.

Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Gölcük Vizyon 2023’ü çağdaş gelişim perspektifi ve planlama anlayışıyla Gölcük’ümüzü tarımdan kültür ve sanata sağlıktan turizm çalışmalarına uzanan geniş bir yelpazede Gölcük kentinin belirlenen hedeflere ulaşabilmesi için Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi'nin birlikte imzaladığı bir işbirliği projesi olarak açıkladı. Gölcük Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, bu projenin çok aktörlü, geniş kapsamlı ve kendi dinamiklerine sahip bir yaklaşım ürünü olduğunu belirtti. Bayram, 2011 de 4, 2012’de 11, 2013’te 16, ve 2014’te 14 proje olmak üzere toplam 45 projeye imza attıklarını ifade ederek ‘2015 yılında da çalışma yapılabilmesi için 10 adet proje onay gördü’ dedi.

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, ‘’Gölcük Vizyon 2023 halkımızı geleceğe taşımak, daha iyi bir yaşam alanı oluşturmak, gelecek nesillere daha iyi bir Gölcük bırakmak ve Gölcük kent misyonuna ulaşmak için kurulmuş büyük bir ekip çalışmasıdır’’ dedi. Dr. Metin Şentürk, ortak akıl ve birlikte çalışma eseri olan Gölcük Vizyon 2023 programı sayesinde Gölcük’ümüzü geliştiren, güzelleştiren projelerle işbirliğiyle hareket ettiklerini yararlı bir şekilde ilerlemekte olduklarına değindi. Kocaeli Üniversitesi’nin şehrin geleceğini, sosyal ve teknolojik projelerle şekillendirme gibi evrensel bir vizyona sahip olduklarını bu projeyle gösterdiklerini söyleyen Şentürk, ‘Bu bakış açısı bütün üniversitelere örnek olması gereken güzel bir yaklaşım sergilemektedir’ dedi. Kent konseyi olarak üniversitemizle gurur duyduklarını açıklayan Dr. Şentürk, kentlilik bilincinin oluşturulması, kentin problemlerinin öncelik haline getirilmesi ve çözümleri için çalışmanın yanı sıra kentimizin geleceğini şekillendirmede de çaba harcayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum’ şeklinde konuştu.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Gölcük Vizyon 2023 projesinde hepimizin ortak amacı 150 binin insanın yaşadığı donanma kenti ilçemizde mevcut bütün insanların mutlu olması, sağlıklı olması, huzurlu bir yaşam içerisinde hayatlarını sürdürmesini ve insanların geleceğe umutla bakmalarını amaçlamaktadır” dedi. Ellibeş, Bu amaçla 2011 yılında Gölcük Vizyon 2023’ün daha kapsamlı ve daha geniş alana yayılarak Gölcük Kent Konseyi ve şehrin dinamiğinin içinde bulunan Kocaeli Üniversitesiyle bir çalışma sürdürüldüğünün altını çizdi. Şehrimizin markası olan üniversitemizin Kocaeli’nin geleceğiyle ilgili önemli değerler sunmakta olduğunu ve sunacak olacağını söyleyen Ellibeş, ‘’Üniversitemizin de bu proje içinde yer almasını hatta göbeğinde olmasını arzu ediyoruz’’ dedi.

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, ‘’Projenin başından ve bugüne gelinen noktaya kadar, içinde bulunmaktan büyük bir zevk aldığım, onur duyduğum ve kendilerine hizmet etmekten büyük bir şeref duyduğum Gölcük’ümüzün bu önemli projesinde bugün bir kez daha bulunmaktan mutluluk duyuyorum’ dedi. Misyon ve vizyon kavramlarının önemine değinen Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, ‘Vizyonsuz bir yönetim ufuğu olmayan bir yönetim ve ufuğu olmayan gelecek anlamına gelmektedir’ ifadesini kullandı. Üniversitemizin Umuttepe’den ışık dağıttığını Gölcük’ümüzden bu noktada kamusal ve kurumsal olarak ziyadesiyle istifade ettiğini belirten Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, ‘Üniversiteler sadece bir eğitim birimi olarak değil, şehrin sosyo-ekonomik olarak kalkınmasında ciddi bir katkı sağlayan önemli bir kuruluştur’ dedi. Yazıcı, Gölcük’ümüzün yeniden inşası konusunda marka kent olması için kaymakamlık olarak imzalanacak olan protokolle bütün desteklerini vereceklerinin altını çizdi.

Kocaeli Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bekir Çakır, ‘’Üniversite olarak Gölcük Vizyon 2023 projesinin mirasını devraldıklarını, ilçemiz, şehrimiz ve üniversitemiz için yararlı olduğunu düşünerekten yönetim olarak bu projenin devamı noktasında hiç tereddütsüz evet diyerek çalışmalarımıza başladık’’ dedi. Herhangi bir maddi beklenti olmaksızın özverili bir çalışmayla bu projelerin başarılı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Prof. Dr. Bekir Çakır, bu etkinliğe katılan ve destekleyen herkese teşekkürlerini iletti.

Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, 2023 Türkiye’miz için çok önemli, genç delikanlı hüviyetinde bir devlet oluyoruz, devletler için 100 yılın çok uzun olmadığını düşünüyorum şeklinde konuştu. Şeker, 2023 yılında vatandaşlarımızın refah seviyesi yükseltilmiş, yaşam standartları arttırılmış bir ülke arzu ettiklerini belirterek ‘Üniversite ve belediyelerin işbirliği yaparak Vizyon 2023 Gölcük’ün yaşanabilir bir hale getirilmesine büyük bir katkı sağlayacaktır’ dedi. Gençlerimizin yetişmesi, ülke için daha faydalı olması ve karar verirken daha isabetli hareket etmesi için bu projelere dahil edilmesine dikkat çekti.  

‘2015 yılı projeleri protokol imza töreni’ toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kocaeli Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0 262) 323 39 17-18-19 | Faks : (0 262) 322 75 55 | Haber Yazılımı: CM Bilişim