Topaca’dan 18 Mart Şehitler Günü mesajı

        Bugün; Türk tarihine altın harflerle yazılan, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 99’ ncu yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve kutsal vatanımız...

 

 

 

 

Bugün; Türk tarihine altın harflerle yazılan, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 99’ ncu yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi; inancın, azmin ve kararlılığın simgesidir. Umudunu kaybetmiş bir milletin inançla ve cesaretle, birbirine sarıldığı takdirde nasıl düştüğü yerden kalkabildiğinin sembolüdür.

MİLLET OLMA BİLİNCİ

Çanakkale Zaferi; Türk Milletinin vatan aşkının, bayrak sevgisinin, hür ve bağımsız yaşama kararlılığının önünde hiçbir gücün duramayacağını göstermiştir. Çanakkale’de kazanılan zaferle ortaya konulan sarsılmaz vatan sevgisi ve millet olma bilinci Kurtuluş Savaşı’nda da meşale olmuş ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde el ele veren milletimiz, nihai zafere ulaşmıştır.

 

  DEĞERLİ ŞEHİT AİLELERİ;

Şehitlerimiz,  devlet ve milletimiz adına üstlendikleri görevlerinde canlarını feda etmekten kaçınmamışlar, dinimizce de en yüce makam olan şahadet mertebesine ulaşmışlardır. Vatana kurban vermiş olduğunuz yavrularınız için dillerinizden dökülen  “vatan sağ olsun”  sözlerinizin yegane sebebi,  yüreklerindeki sonsuz vatan sevgisi ve şahadet bilincidir.

17 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR