CHP törene baretlerle katıldı

        19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, dün düzenlenen törenle kutlandı. Valilik tören alanında gerçekleşen törene Vali Ercan Topaca katılmadı. CHP...

 

 

 

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, dün düzenlenen törenle kutlandı. Valilik tören alanında gerçekleşen törene Vali Ercan Topaca katılmadı. CHP İl Örgütü’nün tam kadro yer aldığı törende, CHP Milletvekili Haydar Akar, MHP İl Teşkilatı ve valilik çalışanları da hazır bulundu.

 

CHP’DEN SOMA MESAJI

Bu arada törene katılan CHP’lilerin, Soma’daki büyük faciaya dikkat çekmek üzere tören alanına baretler ve Türk bayrakları ile gelmeleri dikkat çekti. Vali Ercan Topaca’nın törene katılmama sebebi bilinmezken, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Törende ayrıca CHP ve MHP teşkilatları da anıta çelenk sundu. Kutlamada ayrıca AKP teşkilatından da kimsenin bulunmaması dikkat çekti.

 

HÜZÜNLÜ BİR BAYRAM

Tören sonunda CHP’lilere hitap eden il başkanı Yalçın Kuşkan, “19 Mayıs, Samsun’a çıkış emperyalizme karşı başkaldırıdır” dedi. 95. yıldönümünde buruk ve hüzünlü bir 19 Mayıs yaşandığını belirten Kuşkan, Somalı madencileri andı.

 

ERDOĞAN’A ELEŞTİRİ

Başbakan Erdoğan’a da yüklenen Kuşkan, “Başbakan Erdoğan tarafından yapılan ‘kader’ açıklaması, bilimi, çağdaşlığı, teknolojiyi göz ardı etmektir” diye konuştu. “Türkiye maalesef takdir-i ilahi anlayışına gidiyor” diyen Yalçın Kuşkan, siyasette de durumun bu şekilde olduğuna dikkat çekerek, “Siyasetin bu durumu, yaşanan olay ve eksiklikler her yönü ile konuşulmalıdır” diyerek, sözlerini noktaladı.

19 Mayıs 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR