5. Engelsiz Şenliği yapıldı

  5. Engelsiz Eğlence Şenliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın katılımıyla yapıldı. Sosyal Hizmetl...

 

5. Engelsiz Eğlence Şenliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın katılımıyla yapıldı. Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen 5. Engelsiz Eğlence Şenliği’nde, Engelsiz Kulaçlar Madalya Töreni ve Cemil Meriç Engel Tanımayan Başarılar Ödül Töreni’nin ardından 3.’sü düzenlenen Mektup Arkadaşım Projesi kapsamında mektuplaşan çocuklar birbirleriyle ilk kez sahnede tanışarak hediyeleşti.

 

“ENGELLİ AİLELERİ

EN İYİ BEN ANLARIM”

 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun şehir dışında bir programı olması sebebiyle şenliğe katılamadığını belirterek Başkan Karaosmanoğlu’nun selamlarını iletti. ‘’Benimde engelli bir oğlum var, engelli aileleri en iyi ben anlarım’’ diyen Büyükakın, “Engellilerimizin hayatlarının daha iyi koşullarda olmasını ve eğitimlerini yapmalarını belediyeler olarak sağlamalıyız” şeklinde konuştu. ‘’Engelli çocukları olan ailelerin psikolojik rehabilitasyonu ile ilgili kısmı da güçlendireceğiz’’ diyen Büyükakın’ın açılış konuşmasının ardından, Engelsiz Kulaçlar Madalya Töreni ve Cemil Meriç Engel Tanımayan Başarılar Ödül Töreni ve Mektup Arkadaşım Projesi tanışma ve hediyeleşme töreni yapıldı.

 

MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU

 

Engelsiz Kulaçlar Madalya Töreni’nde özel sporcular, Yüzmede Türkiye birincisi Varol Vesilica, Havvanur Sarıboğa, Güllü Saylan, Ayşenur Bahar Çeliköy, Firuzan Akkuş, Metecan Meriç, Berkan Dağ, Boran Koç, İsmail Yılmaz, Faruk Yılmaz, Ömer Yılmaz, Furkan Ulaşlı, Volkan Altınışık, Enes Bulut, Ayberk Bektaş, Cağı Gürkan, madalyalarını Genel Sekreter Yardımcısı Büyükakın’dan aldı. Engel Tanımayan Başarılar Ödül Töreni’nde 5 yıldır Türkiye Halter birincisi olan Cihan Dura ve Gözlerim Konuşur adlı şiir kitabı bulunan Sena Sezgin’e plaketleri Genel Sekreter Yardımcısı Büyükakın tarafından verildi.

 

MEKTUP ARKADAŞLARI HEDİYELEŞTİ

 

Mektup Arkadaşım Projesi kapsamında biri engelli diğeri engelsiz olan mektup arkadaşları ilk kez birbirlerini 5. Engelsiz Eğlence Şenliği’nde tanıma fırsatı buldu. Birbirlerine hediye veren mektup arkadaşları mektuplar vasıtasıyla kurdukları bir ömür boyu sürecek dostluğun temellerini attı. Mektup koçları vasıtasıyla mektuplaşan çocuklar ilk kez karşılaşmanın heyecanını yaşadı.

 

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

 

Nuh Çimento İlkokulu öğrencisi görme engelli Enes Faik Kulaksız, Ulugazi İlkokulu öğrencisi Buse Köseoğluyla, Atatürk İlkokulu öğrencisi  down sendromlu Firuze Ferda Şevval Devrim, 50.Yıl İlkokulu öğrencisi Elif Meral ile Atatürk İlkokul öğrencisi Asude Konuk, 50.Yıl İlkokulu öğrencisi Eylül Yetişkolla ile Fatih İlkokulu öğrencisi Yusuf Eray Karakuzu, Atatürk İlkokulu öğrencisi Şevval Topal, Atatürk İlkokulu öğrencisi Recep Güneş, 28 Haziran İlkokulu öğrencisi Feyzanur Adalı, Yahya Kaptan İlkokulu öğrencisi Zeliha Ünel, 28 Haziran İlkokulu öğrencisi Nuri Buğra Doğan, Yahya Kaptan İlkokulu öğrencisi Metehan Altunışık, Ulugazi İlkokulu öğrencisi Nesibe Şenle, Yahya Kaptan İlkokulu öğrencisi Oğuz Mert Coşkun, Nuh Çimento İlkokulu öğrencisi Yakup Sülün, Sabancı Çalışanları ve Ortakları İlkokulu öğrencisi Bedirhan Karataş, Ulugazi İlkokulu öğrencisi Şevval Karaman, 23 Nisan İlkokulu öğrencisi Atakan Kanat, Ulugazi İlkokulu öğrencisi Tuğba Keser mektup arkadaşlığı yaptı. 5. Engelsiz Eğlence Şenliği’nde tanışan mektup arkadaşları duygusal anlar yaşadı. Yapılan ödül törenlerinin ardından şenlik yemek ikramı ile son buldu.

25 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR