Karpuzun kilosu 2 lira

    Pazar Pazarı’nı yaptığınız ziyaret sonucunda kış meyvesi portakal ve yaz meyvesi karpuzu yanyana görmek mümkün. Daha sıcak bölgeler olan Adana ve...

 

 

Pazar Pazarı’nı yaptığınız ziyaret sonucunda kış meyvesi portakal ve yaz meyvesi karpuzu yanyana görmek mümkün. Daha sıcak bölgeler olan Adana ve Mersin’den gelen meyveler alıcıyla tezgahalrda buluştu. Fiyatlar yeni dünya (malta eriği)’nın kilosu 2,5 TL, greyfurt 1 TL, Adana’dan gelen sera karpuzun kilosu geçen hafta 3 TL idi şimdi ise 2 TL, Mersin’den gelen nektarinin kilo 5 TL, Adana’dan gelen karadutun yarım kilosu ise 3 TL şeklinde oldu.

KİRAZIN KİLOSU 30 TL

Yaz mevsimlerinin en sevilen meyvesi olan erik ilk tezgahlara çıktığı zaman yaklaşık yarım kilosu 5 TL idi, şimdi ise 1 kilosu 5 TL. Tezgahlara gelmeyen kirazın kilosu ise 30 TL civarında seyredildi. İhsaniye bahçelerinden gelen armudun kilosu ise 5TL olarak tezgahlara geldi.

KANDIRA BİBERİ 4 TL

Kandıra köylerinden gelen sebzeler canlılığı ve tadlarıyla müşterilerin vazgeçilmezi oluyor. Kandıra’dan gelen tatlı sivri biberin kilosu 4 TL, bakla 2,5 TL, barbunyanın kilosu ise 2 TL olarak müşterilere satıldı.

20 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR