Uysal “PKK bayraklarına sesi çıkmıyor”

        Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Büyükşehir Belediyesi ve belirlenen ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım töreni için önc...

 

 

 

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Büyükşehir Belediyesi ve belirlenen ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım töreni için önceki akşam ilimizdeydi. Mevlana Kültür Merkezi’nde partililerle buluşan Uysal, iktidarın bayrak reklamı yaptığını ama doğudaki PKK bayraklarını görmediğini kaydetti.

 

BÜYÜK İLGİ VARDI

Öte yandan aday tanıtım toplantısına ilgi büyük oldu. DP GİK Üyesi Murat Aydoğdu, DP MKK Üyesi Cem Şakoğlu, Kocaeli İl Başkan Vekili Tugay Polat, Yalova İl Başkanı Muharrem Er, Başiskele, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Sakarya İl Başkanı Muharrem Gün, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemal Başaran, MHP Kandıra Belediye Başkan adayı Ahmet Şakacı, MHP Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan ile çok sayıda parti üyesi eşlik etti.

 

SALON DOLDU

DP’nin Büyükşehir adayı Levent Yağız, İzmit adayı Muharrem Ertürk, Darıca adayı Turgut Bayer, Başiskele adayı Yusuf Kaçmaz, Gebze adayı Adnan Yerebakan, Çayırova adayı Ali Terkoğlu ve Kartepe adayı Ahmet Cengiz’in tanıtıldığı törenin düzenlendiği Mevlana Kültür Merkezi ise tamamen dolarken, çok sayıda parti üyesi de ayakta kaldı.

 

ALNIMIZ AÇIK, BAŞIMIZ DİK

Konuşmasının başında Türkiye’nin sağduyuya ihtiyacı olduğunu ifade eden Genel Başkan Gültekin Uysal, AKP iktidarına yüklendi. Uysal, “Bugün varız, var olmak mecburiyetindeyiz, bu bizim için bir kaderdir. Türkiye’yi kutuplaştıranlara karşı hak davayı tutup kaldırmak boynumuzun borcudur” diye konuştu.

 

EVLATLARIMIZLA DÜZELECEK

Parti olarak zaman zaman yaşadıkları zorlukların kendilerini yıldıramayacağını söyleyen Uysal, AKP’yi eleştirmeye devam ederek, “Cumhuriyet tarihini bir travma gibi gören, işlerine geldi mi Menderes, Özal deyip, işlerine gelmediğinde ise geçmişte ne yapıldı diyenler, Türkiye’de dillerine pelesenk ettikleri her değeri boşaltmışlardır. Bu millete eşit şartlar sunacaklarına, kendi çocuklarını zengin etmiştir. Bu böyle sürmez. Türkiye, geleceğini kendi evlatları ile çizecektir” şeklinde konuştu.

 

ÇAKMA MÜSLÜMANLAR

Türkiye gündemi hakkında herkesin bilgilendirilmesi gerektiğini belirten Gültekin Uysal, “Ortada demokrasinin olmadığını herkese anlatmalıyız. Üç bakanın istifasını aldı. Bu çakma adamların, Müslümanlıklarının da, demokratlıklarının da çakma olduğunu haykırmalıyız. Bakan çocuklarını hapislerden çıkardınız. Ancak bu adamlar insan içine nasıl çıkacak. Biz gömlek değiştirdiklerini zannediyorduk, bunlar meğer deri değiştirmiş. Bu yüzsüzlük bu yüzdenmiş” diye konuştu.

 

YENİ TÜRKİYE’Yİ BİZ KURACAĞIZ

AKP’nin yeni reklam filmini değerlendiren Gültekin Uysal, “18 Mart dolayısıyla bayrağımızı göndere çıkararak reklam çekenler, Güneydoğu’da her yere çekilmiş PKK bayraklarını görmezden geliyorlar. Devletin çivisi çıkmıştır” dedi. Güçlü, genç ve dinamik bir kadro ile milletin önüne çıktıklarını belirten DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, şu sözlerle konuşmasını bitirdi: “Yarın yeni Türkiye’yi biz kuracağız. Bu yıkım mühendisleri karşısında yeni Türkiye’yi gerçek demokratlar kuracaktır.”

20 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR