Doğan: Engelleri ortadan kaldırıyoruz

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve ilk etabı Haziran ayında başlayan kursa 15 engelli genç katıldı. Çoğunluğu zihinsel ve otistik olan engellilerin katıld...

BÜYÜT

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve ilk etabı Haziran ayında başlayan kursa 15 engelli genç katıldı. Çoğunluğu zihinsel ve otistik olan engellilerin katıldığı yüzme kursu sayesinde yüzme öğrenen gençler kendilerine bu imkanı tanıyan İzmit Belediye Başkanı Doğan’a teşekkür ettiler. Yoğun talep nedeniyle ikinci etap kursların da 12 Ağustos Salı günü başlayacağı öğrenildi. Gençlerin keyifli vakit geçirdikleri yüzme kursu, Çenesuyu’ndaki Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştiriliyor.

 

ENGELLİ DOSTU CUMHURBAŞKANI

Engellilere yönelik projelere önem verdiklerini söyleyen Başkan Doğan “ İzmit Belediyesi olarak özellikle cami, okul, kaldırım ve parkları tekrar gözden geçirip, engellilerimize uygun hale getirmeye çalışıyor.  Bu konuda yapılacak çok iş var. İlk defa 2004 yılında çıkarılan engelliler yasası ile engellilerimize birçok kanunlar oluşturup, onlara haklar kazandırdık. Bu süreçte milletvekili olarak görev yapıp, uygulamada yer aldım. Projelerimizi engellileri düşünerek hazırlıyoruz. Hedefimiz engelleri ortadan kaldırarak, şehrimizi engelsiz bir şehir haline getirmek. Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, her dönemde, gerek mecliste engellilerin temsili ve çıkarılan kararlarla, gerekse engellilerimize yönelik birçok düzenlemede her zaman öncü olmuştur. İnşallah engelli dostu Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan engelli dostu Cumhurbaşkanı olacak.

 

BİZİ ANLAYAN CUMHURBAŞKANI

30 yaşından sonra Türkiye’ye gelmiş, Türkiye’nin engellisini, köylüsünü tanımayan bazı adaylar var. Bizim, bizi bilen, bizi anlayan bizim gibi yetişmiş ve bizim gibi yaşayan bir Cumhurbaşkanımız olmalı. Bu da Recep Tayyip Erdoğan’dan başkası olamaz” şeklinde konuştu.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR