Engelsiz yaşam koçları eğitiliyor!

Kocaeli’nde faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği, başta Kocaeli Kent Konseyi olmak üzere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi...

BÜYÜTKocaeli’nde faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği, başta Kocaeli Kent Konseyi olmak üzere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı birlikteliğinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın da desteğini alarak “Engelsiz Yaşam Koçluğu” eğitimi almaya başladı. Hafta sonları olmak üzere toplamda üç hafta devam edecek eğitimler sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

İLK EĞİTİME GÖRÜM DE KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde düzenlenen ilk eğitimde Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm de yer aldı. Eğitimlerle ilgili düşüncelerini dile getiren Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Görüm;“ Kent Konseyi Engelliler Meclisi, engelliler adına çok güzel çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmaların hayata geçmesi noktasında ara vermeden çalışmalarını sürdüren Kocaeli kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mehmet Ata Doğan ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

SOSYAL KALKINMAYA

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mehmet Ata Doğan “Engelliler alanında hizmet veren bir sivil toplum örgütü olarak, kurumsal çalışmalarda yetkin kişiler ile etkili bir yönlendirme yapılmak suretiyle sosyal kalkınmaya katkıda bulunmak amacındayız” dedi.

ENGELSİZ YAŞAM KOÇLARI

Doğan ayrıca; Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği tarafından geliştirilen ve MARKA tarafından desteklenen proje kapsamında, “Yaşam Koçluğu Eğitimini” bitiren yaşam koçlarımızı engelliler alanında "Engelsiz Yaşam Koçu" olarak, engellilerin potansiyellerini kullanabilmeleri, motivasyon ve ekip birliği sağlayabilmeleri, güçlü takımlar oluşturabilmeleri, sosyal olabilmeleri, sonuç odaklı çalışabilmeleri, yetkin ve tatminkar bireyler olabilmeleri gibi çeşitli amaçlara hizmet etmeyi hedeflemekteyiz. Bu konuda bize destek veren proje ortaklarımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

24 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR