Göçer 2. Kez başkan

    Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Birliği’ne bağlı Kocaeli Kahveciler Odası’nın 7. Olağan Kongresi dün Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde ger...

 

 

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Birliği’ne bağlı Kocaeli Kahveciler Odası’nın 7. Olağan Kongresi dün Fuar içinde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirildi.  546 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğu genel kurulda mevcut başkan Erdoğan Göçer, Mustafa Aka ile yarıştı. Genel kurulun divan başkanlığını ise KESOB başkanı Kemal Kaya yaptı. Genel kurula Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Körfez Esnaf Odası Başkanı Fatih Gökbayrak, Terziler Odası Başkanı Ahmet Badem, Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt ve çok sayıda oda üyesi katıldı.181 oy'un kullanıldığı kongre de Göçer 116 o alarak ipi göğüsledi. Rakibi Aka ise 64 oy da kaldı.

RAPORA İTİRAZ ETTİ

Denetim ve faaliyet raporlarının okunması ile başlayan programda Mustafa Aka, Denetim kurulu faaliyet raporuna itiraz ederek, “4 senelik faaliyet raporu okundu. Bu kadar geldi bu kadar gitti ne olduğu ortada değil. Düzenli bir faaliyet raporu tutulduğunu düşünmüyorum” şeklinde konuştu. Sonrasında ise dilek ve temenniler bölümüne geçildi.

ORTAK SORUNLAR VAR

İlk söz hakkını alan Mustafa Aka,”Çok güzel bir kongreyi icra ediyoruz. 10 senedir Bekirdere’de kendi kahvehanemi işletiyorum.  Sonuç ne olursa olsun kim kazanırsa kazansın, bu kongreden sonra kazanan kahveciler esnafı olsun. Yaklaşık 25 gündür seçim mücadelesi veriyorum. Bu süreçte tespit ettiğim ortak sorunlar var. Kahveciler esnafı sayısal olarak en kalabalık esnaf grubu.  Esnafımızın ortak derdi oda. Birlik beraberliği sağlamak oda yönetiminin görevidir” dedi.

KİMSE İTİRAZ ETMEDİ

Ardından söz alan mevcut başkan Erdoğan Göçer ise “Yaşadığımız sıkıntılara katılıyorum. Odamız güçlü bir oda. Biz çalışmalarımızı yaparken bu bizim adamımız diye kimseyi ayırmadık. Listemiz 7 gün askıda kaldı. Kimse gelip itiraz etmedi. Biz beraber yola çıktık.  Mustafa Aka’nın da olduğu iki grup birleşerek geldik ama o günden bugüne kadar bir kez bile yanımıza gelmedi. Ben de üye sayımın yükselmesini isterim. Odama gelip de sorununu çözmediğim esnaf arkadaşım yok. Biz odada oturmadık, kahve kahve gezdik her yere gittik. Ben 45 yıldır kahvecilik yapıyorum” şeklinde konuştu.

KİŞİSEL HIRSINI YANSITTI

Göçer, “Mustafa Aka kişisel hırsını hazırladığı broşüre yansıttı. Mustafa Aka bizim odamıza genel sekreter olmak istedi. Ben bunu kabul etmedim. Mustafa Aka 3 ay geldi masada oturdu. Baktı odaya para gelmiyordu. Tahsilatçı tutalım dedi ve bankacı bir arkadaşını tuttuk. 3 ayda 540 Lira topladı.  Bu iş için aldığımız arkadaşımızın maaşını bile karşılayamadık. Mustafa Aka daha sonra odaya gelmedi. Ben bu sorunu 6 yıl önce gördüm ve sustum. Mustafa Aka’nın kişisel hırsını yansıttığı için üzgünüm” ifadelerini kullandı.

 

KAZANAN LİSTE ERDOĞAN GÖÇER’İN YÖNETİM KURULU ASİL

Enver Turgut

Sinan Aslan

Talip Kocatürk

Abdullah Özenç

Harun Temizel

Emine Yaman

Denetim kurulu asil

Kerim Erenoğlu

Nuri Özkan

Mehmet Dağlıoğlu

KAYBEDEN LİSTE MUSTAFA AKA’NIN YÖNETİM KURULU ASİL

Rasim Özkul

Hasan Gürses

Süleyman Bican

Ayşe Özşen

Tevrat Karagöz

Necdet Akdeniz

Denetim Kurulu Asil

Mustafa Karahan

Serkan Dilek

İbrahim Ödem

16 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR