Diyabete karşı “Bir adım da sen at”

Kocaeli Devlet Hastanesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin “Bir adım da sen at” sloganı ile düzenlediği Diyabet Yürüyüşü Yuvacık Barajı eşsiz manz...

BÜYÜTKocaeli Devlet Hastanesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin “Bir adım da sen at” sloganı ile düzenlediği Diyabet Yürüyüşü Yuvacık Barajı eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleşti.


11-18 Kasım Diyabet ve Obezite Haftası münasebetiyle Kocaeli Devlet Hastanesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bir arada düzenlediği 4. geleneksel diyabet yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu. Yuvacık Barajı çevresinin eşsiz manzarası eşliğinde gerçekleşen yürüyüşe Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Adem Çakır eşliğinde hastane başhekimi, başhekim yardımcıları, müdür ve müdür yardımcılarının yanı sıra sağlık çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.


YETKİLİLER UMUT VERDİ
Diyabet yürüyüşü öncesinde Kocaeli Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzman Hekimi Sabri Güncan yürüyüşe katılanları diyabet hakkında bilgiler verdi. Diyabetin önlenemez bir durum olmadığını belirten Güncan özellikle yürüyüş yapmak ve dengeli beslenme ile diyabeti kontrol altında tutmanın mümkün olabileceğini anlattı. Hastane sağlık çalışanları tarafından ise kahvaltı öncesi açlık kan şekeri ölçümü yapıldı.

22 Kasım 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR