Hekimleri sevindiren karar

        Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yazılan acil nöbetleri hakkında K...

 

 

 

 

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yazılan acil nöbetleri hakkında Kocaeli 2. İdare Mahkemesinin verdiği vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararı hakkında bir açıklama yaptı. Şube başkanı Çeker’e açıklamasında yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

 

DİK DURMANIN SONUCU

Nöbet kararının hukuksuz olduğunu yineleyen Çeker, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu hukuksuz uygulamaya karşı gösterilen mücadele takdire şayandır. Bu haksız tutuma karşı çalışanlarımızın yüzde 80’i dik bir duruş sergilemiştir. Mayıs ayına ait nöbet eylemine 319 aile hekimi destek vermiştir. Eyleme katılım yüzde 75’tir. Benzer bir sonuç da haziran ayındaki eylemde alınmıştır.

 

MAHKEMEDEN

SEVİNDİRİCİ KARAR

Ali hekimlerinin bu eylemler ile tavırlarını net bir şekilde koyduklarını dile getiren Çeker, “Acil nöbetlerine gitmeyen çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi kendileri için vermişlerdir. Kocaeli’de başlatılan mücadele tüm ülkeye yayılmıştır. Çalışanlarımız yüzde 80 oranında bu mücadeleye destek olmuşlardır. Çabaların sonucu olarak Kocaeli 2.İdare Mahkemesi Kartepe, Başiskele, Cayırova, Hereke semt polikliniklerinde tutulan mayıs ayı nöbetleri için yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Bu karar haklılığımızı ispat etmiştir” dedi.

 

GERİ ADIM ATACAKLAR

Mahkeme kararının net olduğunu belirten Çeker, “Bu uygulamadan geri adım atmaya mecbur kalacaklardır. Birçok ilde nöbet yazımını durdurdular. Kararlılığımız sürdüğü müddetçe uygulamalarından geri adım atmaya mecbur kalacaklardır. Kazananlar her zaman mücadele edenlerdir” dedi.

29 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR