Dokunulmazlık oylaması şantaj siyasetidir

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer dokunulmazlık oylamasıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.     Açıklamada; ''Milli irade diye ülke...

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer dokunulmazlık oylamasıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

 

nihat_deger_adayligini_acikladi_h17015.jpg

 

Açıklamada;

''Milli irade diye ülkeyi ayağa kaldıran iktidar, yine aynı ‘’milli irade’’ söylemini kendine siper etmiş demokrasiyi uyutup çağdaş bir hukuk devleti olmanın önündeki bütün engelleri sağlama almıştır. Bugün de açıkça görülüyor ki; yıllarca bahsi geçen açılım süreçleri, çözüm söylemleri ve barışa dair demeçler birer kurgudan ibaretmiş, her zamanki gibi ülkenin dümenini kör bir ufka sürmekmiş gayeleri.

 

Yine son süreçte iktidarın bitip tükenmez gizli hesaplarından birine daha şahit olduk. HDP’li seçilmiş vekiller için teröre destek verdikleri gerekçesiyle önce itibarsızlaştırma kampanyası başlatıldı sonra vekilleri parlamento dışında bırakmanın formülleri arandı. İşte dokunulmazlıkların kaldırılması meselesi başından beri CHP’nin gündeminde olan ve çeşitli vesilelerle üzerinde çalışma yaptığımız bir konudur. Kürsü dokunulmazlığı dışında bütün dokunulmazlıkların kaldırılması talebimizi ısrarla dillendirdik, ifade ettik. Ancak meclise getirilen dokunulmazlığın kısmi olarak kaldırılmasını öngören teklif şantaj siyasetinin bir başka versiyonu olarak kayıtlara geçti. Şunu belirtmek isteriz ki; Cumhuriyet Halk Partisi sorunların çözüm adresinin Meclis olduğunu her fırsatta dile getirmiştir. Demokratik siyasetin önünü tıkayan her hamle barışa giden yolu daha meşakkatli daha çetin daha zor bir hale getirecektir.

 

 

Saldırganlar İ.Melih Gökçek’in Kapı Kulu mudur?

Bugün CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Mardin'in Nusaybin ilçesinde şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım ve Van'da şehit olan Uzman Çavuş Özgür Kara için Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze törenine katılmıştır. Tören esnasında Melih Gökçek’in organize etmiş olduğu ekip tarafından genel başkanımıza yumurtalı saldırıda bulunulmuştur. Bu saldırının peşini asla bırakmayız, partimize karşı politik bir linç kampanyası yürütülmesine müsaade edemeyiz. Herkes, özellikle sıra CHP’ye de gelecek diyenler şunu çok net bilsin ki hesap soracağız!

 

Şehitler bizim şehidimizdir. Kimse bizim şehit cenazelerine katılmamızı engelleyemez. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin militanlarını buraya taşımak her şeyden önce şehitlere ve şehit yakınlarına saygısızlıktır.  Kemal KILIÇDAROĞLU'na yumurta fırlatanların daha önce de CHP üyelerinin elektrik zammını protesto ettikleri sırada Büyükşehir Belediyesinin önünde bulundukları bilinmektedir. Yoksa bu öfkeli gençler İ.Melih Gökçek’in kapı kulu askerleri, emir erleri midir? Halkın acısını paylaşmak yerine Şehit ailelerinin kanını siyasete malzeme etme küstahlığını da gösterdiniz.

 

Görünen o ki;  İktidar ve destekçilerinden oluşan bir zümre yurtseverlik, barış ve manevi değerler konularına ipotek koymuş, himaye siyaseti yapmaktadır.  Vatanperverlik, evrensel barış ve hassasiyetlere hoş görü ilkeleri üzerine inşa ettiğimiz dünya görüşümüz çelik gibi sağlam ve dirençlidir. AKP şunu asla unutmamalı ki; Bütün bu yıldırma politikalarına, iktidarın saldırgan ve bencil tavırlarına, halktan kopuk şatafatlı yaşantısına rağmen bizler Demokratik kazanımların muhafazası, devrimlerin ve ilerlemenin sürdürülmesi, onurlu bir barışın inşası için şartlar ne olursa olsun mücadeleye devam edeceğiz.

                                                                                                 

Nihat DEĞER

CHP Derince İlçe Başkanı

21 Mayıs 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

alperen - tabi chpkklı katil sürüleri berat gecesi dolayısı ile hepinizi allah kahhar ismiyle kahretsin

Yanıtla . 0Beğen 21 Mayıs 10:55
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR