Yunanistan'a Türk ehliyeti ile seyahat edilemiyor

20 Eylül 2014 tarihli yazılı ve görsel basınımızda yer alan, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Başkanı Sn. Engin Nazır’ın, İzmit Öğ...

BÜYÜT

20 Eylül 2014 tarihli yazılı ve görsel basınımızda yer alan, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi Başkanı Sn. Engin Nazır’ın, İzmit Öğretmenevi’nde yaptığı basın toplantısında, “Derneğimizin girişimleri sonucu Yunanistan’a girişlerde artık Beynelminel Ehliyet istenmeyecektir. Türkiye’den alınmış olan ehliyetler ile komşumuz Yunanistan’a seyahat edilebilecektir” diye konuşmuştur.

 

Açıklamasına devam eden Nazır, “Bu beyanata güvenen Batı Trakyalı hemşerilerimiz geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda Yunanistan’a giriş yapamadan sınırdan geri çevrilmiştir. Gerekçe olarak da, Türk vatandaşlarının “Beynelminel Ehliyet” almamış olmalarıdır. Yani Yunanistan tarafı Türkiye’den alınan ehliyetleri kabul etmemiştir. Bayramda yüzlerce hemşerimiz mağdur olmuştur. Bunların arasında dernek yönetimlerinde bulunmuş arkadaşlarımız da mevcuttur. Bizzat bu olayı yaşayan, dernek üyelerimizden Mehmet Kosoğlu’nun, beynelminel ehliyeti olması sayesinde Yunanistan’a geçişi gerçekleşmiştir.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi’nin Yönetim Kurulu eski üyesi ve dernek üyesi Şakir Süloğlu olarak, İpsala Gümrük Müdürlüğü yetkilileri ile temas kurmuş bulunmaktayım. Gümrük yetkilileri olayı doğrulamışlar ve 2015/Şubat ayına kadar bizim kullandığımız ehliyetlerle Yunanistan’ın ülkelerine girişleri kabul etmediğini beyan etmişlerdir.

Derneğimizin eski yöneticisi Şakir Süloğlu, olayı bizzat yaşayan derneğimiz üyelerinden Mehmet Kosoğlu ve derneğimizin şube eski başkanlarından Bahri Şanlı olarak, tüm hemşerilerimiz ve vatandaşlarımız için, Yunanistan’a girişte beynelminel ehliyet olmadan sadece kullanmakta olduğumuz mevcut ehliyetlerle sınırdan geri çevrilmekte olunduğunun bilinmesini istemekteyiz” dedi.

16 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR