MEDEP 1. Dönem Çalışmasını Tamamlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı tarafından 2011 yılı başında oluşturulan Mevzuat Değerlendirme Platformu (ME...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanlığı tarafından 2011 yılı başında oluşturulan Mevzuat Değerlendirme Platformu (MEDEP) 1. Dönem çalışmalarını 24 Haziran’da tamamladı. 6 ay süren ilk dönemde 23 kişilik MEDEP çalışma grubu üyeleri tarafından, 5216 sayılı “Büyükşehir Belediyesi Kanunu”nun ayrıntılı incelemesi yapıldı.

HER ÜYE BİR MADDEYİ İNCELEDİ
Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Av. Kadir EROL’ UN başkanlığında yürütülen çalışmada MEDEP çalışma grubu üyelerinin her biri, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun bir maddesini mevcut tüm kaynakları taramak suretiyle özel bir çalışma yaparak hazırladı ve grup üyelerine sunum yaptı. Kanun maddeleri ile ilgili olarak, mevcut tüm kanun şerhi (açıklama) kitapları, mevzuat dergileri, mahkeme kararları ve idari görüşler ve uygulama örnekleri incelenerek en geniş bilgiler toplandı.

47 SAAT TOPLANTI YAPILDI
7 Nisan-24 Haziran 2011 tarihleri arasında her hafta iki gün (Pazartesi ve Perşembe) yapılan ve toplam 47 saat süren MEDEP Sunum Toplantılarında, açıklamaları sunulan maddelerin düzenlediği konular üzerine grup müzakeresi yapılarak Kanun’un her maddesi tek tek ve ayrıntılı bir şekilde incelendi. Bazı maddelerin sunumu sırasında belediyenin ilgili birim yöneticilerinden bilgi desteği alınarak, uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında örnekler verildi.

KATILIMCILARA KATILIM BELGESİ VERİLDİ
MEDEP 1. Dönem çalışmaları sonucunda, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun ayrıntılı bir şerh (açıklama) kitabı da kurum içinde hazırlandı. 24 Haziran’da yapılan final toplantısıyla tamamlanan MEDEP çalışmaları sonunda, tüm katılımcılara katılım belgesi verildi.

25 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR