Gönül, Dilovası’nda partililerle buluştu.

Ramazan programları çerçevesinde ilçelere ziyaretlerde bulunan Milletvekili Gönül, Dilovası İlçesinin konuğu oldu, Kuran kursu öğrencileri ve hocaları...

BÜYÜT

Ramazan programları çerçevesinde ilçelere ziyaretlerde bulunan Milletvekili Gönül, Dilovası İlçesinin konuğu oldu, Kuran kursu öğrencileri ve hocaları ile iftar programı gerçekleştiren Gönül’e Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Kadın Kolları Başkanı Nuket Demiray ve Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık eşlik etti.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, iftar sonrasında Dilovası Gençlik ve Kadın Kollarının yönetim kurulu toplantısına katıldı. Dilovası Adnan Kahveci parkında gerçekleşen toplantıda konuşan Milletvekili Gönül, Ak Partinin kuruluşunda Dilovasında Kadın Kolları Başkanı bulmakta zorlandıklarını ancak şuan 25 kişilik ilçe yönetimini iftar sonrasında yaklaşan kongre sürecinde bir ve bütün olarak karşısında görmekten duymuş olduğu mutluluğu dile getirdi.

Gerçekleşen toplantıda kadın kolları yönetimi hayata geçirmek istediği projeler için Kadın-Erkek fırsat eşitliği komisyonuna seçilen Milletvekili Gönül’den destek istedi. Gönül, proje sunan kadınları dinleyerek, Kaymakamlık, Belediye ve Halk Eğitim Merkezleri desteği ile projelerin değerlendirilebileceğinin altını çizdi.

Kadın kolları ile yapmış olduğu değerlendirmelerden sonra geçtiğimiz hafta Ak Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Suat Şık’a ve yönetimine hayırlı olsun diyerek tebrik eden Gönül, gençlerin de görüşlerini aldı.

HASTANE YAPILIYOR
Dilovası’na Hastane yapılacağını belirten Milletvekili Gönül, “Yıllardır hastane olmadığı için büyük sıkıntılar yaşayan Dilovası, Sağlık Bakanlığımızın onayı ile hastanesine kavuşuyor. 2011 yatırım programına alınan hastanenin ihale sürecinden sonra, bu yıl içinde inşaat çalışmalarına başlayacak.” dedi. Gebze’ye Üniversite yapılacağını belirten Gönül, yapılacak olan üniversite sayesinde Dilovası’nda da vizyon değişecek ileride sanayicilerin isteği üzerine ihtiyaç dahilinde bu üniversiteye bağlı Meslek Yüksek Okulu bile gelebilecek dedi.

SOSYAL DESTEK UZMANI
“Aile hekimi uygulamasından sonra her aileye sosyal destek uzmanı geliyor, diyen Gönül, aile sosyal destek uzmanı projesine ilişkin Gençlik ve Kadın kollarına bilgi verdi.
Gönül, ‘Bu sosyal destek uzmanları, kendisinin sorumlu olduğu aileyi yakından takip edecek. Bu ailenin maddi koşulları raporlaştırılacak. Eğer ailede engelli çocuk veya bakıma muhtaç yaşlı varsa buna yönelik maaş bağlanacak. Ailenin sosyal güvencesi yoksa yeşil karta sahip olmaları sağlanacak. Aile, yoksulluk sınırında yaşıyorsa ekonomik destek yapılacak.’dedi
Türkiye'de bazı vatandaşların devletin imkânlarından haberdar olmadığını belirten Gönül, bunu önlemek için yapılanmaya gidildiğini, bu dönemde bu konu ile ilgili bir çalışma başlattıkları söyledi.

EŞİNİ DÖVEN RAPOR EDİLECEK
Gönül, Sosyal destek uzmanı, aileleri sosyolojik ve psikolojik koşulları açısından da izleyecek. Eğer o ailede uyuşturucu kullanan ve alkol bağımlısı olan bireyler varsa, tedavi edilmelerine yönelik adımlar atılacak.
Eşini veya çocuklarını döven ebeveynler uyarılacak. Eşine karşı sürekli şiddet uygulayan kocaların durumu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bildirilecek. Bakanlık bünyesinde özel bir telefon hattı da oluşturulacak. Yaşamı tehdit altındaki kadına yönelik jet hızla koruma önlemleri devreye sokulacak, gerekiyorsa yakın koruma verilecek.
Sosyal destek uzmanları, aile yapısının temeli olan nikah kurumunu destekleyecek adımlar atacak. Ailelerin parçalanmaması hedeflenecek. Bu çerçevede, evliliklerin sorunsuz başlaması hedefine yönelik olarak, evliliğe uyum ve evlilikte iletişim gibi konularda gençlerin ve eş adaylarının bilinçlendirilmesi için 'Evlilik ve Aile Eğitim Programı' uygulanacak. dedi

İŞ VE MESLEK DANIŞMANI
Milletvekili Gönül, “Bizim dönemimizde bir milyon işsizimize iş imkânı sağladık. AK Parti olarak ülkemizde işsizlik sorunu aynı zamanda bir mesleksizlik sorunu olduğu gerçeğinden hareketle, işsizlerimize beceri kazandırmak amacıyla uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Projesi’ni (UMEM) başlattık. Beş yıl devam edecek bu proje ile her yıl 200 bin kişi eğitimden geçirecek ve işe yerleştirileceğiz. Ayrıca her işsize bir İş ve meslek danışmanı uygulaması kapsamında, İŞKUR’a kayıtlı her işsiz için bir “İş ve Meslek Danışmanı” belirleyeceğiz. Bu danışmanlar işsizlerimize birebir hizmet verecekler. dedi.

Toplantının ardından gönül kadın kolları yönetimi ve gençlik kollarının başkan ve yeni yönetimiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

11 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR