Türk Ocaklılar, Seyyid Ahmet Arvasi’yi öğrencisinden dinledi

Kalabalık dinleyici kitlesine sahip olan Türk Ocağının bu haftaki sohbetine BBP İl Başkanı Şeref Gönenli, BBP Körfez İlçe Başkanı Mustafa Arha, Kamu-...

BÜYÜT

Kalabalık dinleyici kitlesine sahip olan Türk Ocağının bu haftaki sohbetine BBP İl Başkanı Şeref Gönenli, BBP Körfez İlçe Başkanı Mustafa Arha, Kamu-sen İl Temsilcisi Veysel Uluman, Kocaeli Ardahanlılar Dernek Başkanı Seyfidar Çoban, Ocak başkanlarından Şaban Ufuk,  Nihat Gürel ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

 

1970’li yılların zor dönemler olduğuna değinen Efendi Barutçu, “Gençliğe özendirilmeye çalışılan ithal fikirlerin milletimize fayda sağlamayacağını gördüğümüzden dolayı; Türkleşmek, İslamlaşmak ve Muasırlaşmak için Türk İslam fikri etrafında toplandık. O zor yıllarda maneviyatımızın güçlenmesinde, davamızı doğru öğrenmemizde ve her umutsuzluğa düştüğümüzde yeniden doğrulmamızda büyük pay sahibi olan Arvasi hocamızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

Katılan herkese teşekkür eden Yücel Alpay Demir, “Vatana kalıcı hizmet etmek, devamlılığını sağlamak için sadece savaşlarda kan dökmek yetmez, ter dökmekte lazım. İşte bunları Seyyid Ahmet Arvasi hocamızdan öğrendik” dedi. Fransa’da yaşanan terör olayına da değinen Yücel Alpay Demir, “Çarli’nin başına gelenler bizi ilgilendirmez. İslam dini her önüne gelene kafasına göre adam öldürme hakkı vermediği gibi saygısızlığı da men eder. Bizler peygamberlere saygıyı imanımızın şartı olarak öğrendik. Her peygamberimizin adını zikretmeden önce hazret hitabıyla başlıyoruz. Bu ahlak yapısı Müslüman Türk Milletinin kalitesini gösteriyor. Eğlenecek konu bulamayan dengesizin birinin başına ne geldiği gündemimizde fazlaca yer teşkil etmemeli. Bizim üzülecek canlarımız kafa yoracak çok daha önemli mevzularımız var. Her yoldan çıkmış sapkın fikirlinin akıbetine üzülecek değiliz” diyerek, “Özgürlük akıl baliğ olan insanlara has bir hak olmalı, özgürlükten başkalarının kutsallarına değerlerine hakaret ve alay edebilme hakkı elde edebileceğini sananlara Allah hidayet versin, ne diyelim hidayete eremeyenlerin sonu da başka bir eremeyenin elinden oluyor” dedi.

13 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR