Karakuş: Çevik, ağza alınmayacak küfürler etti

Tüm-Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, dün sendika binasında yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmen...

Tüm-Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, dün sendika binasında yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik ile ilgili sert sözler kullandı. Karakuş, Çevik’in, sendikanın üyelerine attığı bilgilendirme mesajında ağza alınmayacak derece hakaret içeren mesajların yer aldığını ileri sürdü.

 

“BİZİM KAZANIMIMIZ”

Geçmişte kazınılan sosyal denge davası ile tiyatro çalışanlarının ücretlerinde iyileştirilmeler olduğunu söyleyen Karakuş, “Kazanılmış olan dava ile çalışanların 480 ile 760 lira arasında değişen meblağlarda gelir elde edilmişti. Bu bizim hukuki olarak kazanılmış hakkımızdır dedi.

 

DÜN SOSYALİST BUGÜN MUHAFAZAKAR

Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Çevik'in ettiği küfürler yüzünden yakasını kurtaramadığını söyleyen Karakuş, “Konu hakkında gerekli hukuki süreçleri başlatacağız. Ancak elbette perde burada kapanmıyor. Kendini doksanlı yıllarda bu kentte sıkı sosyalist olarak tanıtan; bugünün sıkı muhafazakarı bu küfürbaz, yakayı bizden kurtaramayacak. Çünkü bizler bu kentte 20 yıldır varız ve her devrin adamı Mehmet Çevik gibi şahıslara Kocaeli’yi dar etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

“TİYATROYU RANTA DÖNÜŞTÜRDÜ”

Mehmet Çevik’in bulunduğu göreve boş yere getirilmediğini söyleyen Karakuş, “Çünkü Şehir Tiyatrolarının anti-demokratik genelgeler ile bürokrasinin ve siyasetin içine hapsedilmesinin gönüllü emir eridir bu şahıs. Dışarıdan, ihale ile oyun ve dekor getirip, tiyatroyu da ticari bir rantın aracı haline getirmiştir. Kamunun sanata ödenek ayırmasının karşısında duran ve ancak utanmadan maaş alan biridir. Açılış ve diğer oyunların senaryolarını AKP’li ağabeylerinin tarzına uygun bir denetimle seçen biridir. Ankara ve İstanbul’da kamu tiyatroları binalarının, sinemaların kapatılmasına, satılmasına, ranta devredilmesine sesini çıkaramamıştır” diye konuştu.

 

ÜSTLERİNE EL PENÇE, ASTLARINA KÜFÜR

Mehmet Çevik'in üstlerine sıra gelince el pençe durup, astlarına karşı küfürbaz hareketler içerisinde olduğunu söyleyen Karakuş konuşmasını söyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediyesi, sanatçılara çifte standart uygulayan, işverenin önünde el pençe divan durup, astlarına küfür eden bu şahsın arkasında duracaksa; küfrü savunuyor demektir. Bizim mücadelemiz Mehmet Çevik’in görevden alınıncaya kadar sürecek. O istifa edecek, ya da görevden alınacak.” Muharrem İBRAHİMOĞLU

29 Temmuz 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

tahsin altemur - Mehmet Çevik ; soyadına yakışır biçimde oldukça çevik birisidir.Bu kentte CHP varken sosyalist geçinir ; AKP varken işverenin dizinin dibinden ayrılmaz.AKP'nin yaptığı hiçbir işe , ne bu kentte ne ülke genelinde gıkını çıkaramaz.Klasik her devrin adamı.

Yanıtla . 0Beğen 29 Temmuz 13:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR