Seka Devlet’e kadın eli

Seka Devlet Hastanesi’nin yeni Başhekimi Eda Yıldız, “Hastaneye kadın eli değmeli” diyerek göreve başladı. Yıldız, ilk olarak Sigara Bırakma Poliklini...

BÜYÜT

Seka Devlet Hastanesi’nin yeni Başhekimi Eda Yıldız, “Hastaneye kadın eli değmeli” diyerek göreve başladı. Yıldız, ilk olarak Sigara Bırakma Polikliniği açacağını söyledi.

İzmit Seka Devlet Hastanesi Başhekimi Fetin Rüştü Yıldız’ın İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcılığı’na atanmasının ardından, yerine bir buçuk yıldır hastanede Mikrobiyoloji Laboratuarı’nda uzman doktor olarak görev yapan Eda Yıldız getirildi. Başhekim Eda Yıldız dün hastanede bir basın açıklaması yaptı. Kadın sağlık görevlileriyle birlikte basın mensuplarının karşısına geçen Yıldız, başhekim olarak atanmasının sürpriz olduğunu dile getirerek, Fetin Rüştü Yıldız’ın Bakanlığa önerisiyle göreve getirildiğini söyledi.

ÇALIŞANLAR MEMNUN
Başhekim Eda Yıldız, “Çalışan arkadaşlarım bu durumdan çok memnun. Burada herkes birbirini tanıyor. Fetin Rüştü Yıldız’ın ardından Başhekimliğe dışarıdan biri görevlendirilseydi, alışması zaman alacak ve duraklama yaşanacaktı. Duraklama dönemi yaşamadan göreve devam ediyorum. En güzel şekilde devam ettirmek için elimden gelen yapacağım” dedi.

HEDEFTE SİGARA VAR
Eda Yıldız, projelerinden bahsederek, “Hastanede Sigara Bırakma Polikliniği açmayı hedefliyorum. Tedaviye ilk olarak öğretmen, gazeteci ve taksi şoförlerinden başlayacağız. Bu projenin alt yapısını hazırladıktan sonra bu kliniği açacağız” dedi. Yıldız, sigara içmediğini ve bu projeyi sigara içmediği için değil, kaliteli bir yaşam için sigara kullanılmaması gerektiği düşüncesiyle hayata geçireceğini ifade etti.

EŞİNDEN DESTEK
Başhekim olma konusunda eşinden büyük destek aldığını dile getiren Eda Yıldız son olarak, “Hastaneye kadın eli değmeli. Akademik bir kariyer düşünmüyorum, ben hizmet alanında çalışıp, insanlara daha faydalı olmak istedim ve şimdi buradayım” şeklinde konuştu. Yıldız daha sonra basın mensuplarına birlikte çalıştığı hemşirelerle poz verdi.

Eda Yıldız Kimdir?
1972 Ankara doğumlu. 1995 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği’nde uzmanlığını aldı. 31.03.2001 – 15.03.2001 tarihleri arasında Adana Hıfzısıhha Bölge Müdürlüğü Seroloji Laboratuarı Sorumlusu olarak, 19.03.2001 – 03.08.2001 tarihleri arasında Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Başkanlığı B.C.G Aşı Üretim ve Araştıra Bölümü sorumlusu olarak 03.08.2001 – 2004 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi Bakteriyoloji Laboratuarı’nda uzman doktor olarak çalıştı. 2004 – 2009 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı olarak, 06.10.2009 – 22.03.2011 tarihleri arasında İzmit Seka Devlet Hastanesi Mikrobiyoloji Laboratuarı’nda uzman doktor olarak görev yaptı. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefi Uzm. Dr. Yiğit Yıldız ile evli, Göksu ve Ilgaz adında 2 çocuk annesi.

25 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR