18'nci Geleneksel Pilav günü

İzmit Lisesi’nde  İZLİDER’in geleneksel olarak düzenlediği geçmişten günümüze mezun olanlar ve onların hayatları boyunca unutamadığı öğretmenlerinin...

İzmit Lisesi’nde  İZLİDER’in geleneksel olarak düzenlediği geçmişten günümüze mezun olanlar ve onların hayatları boyunca unutamadığı öğretmenlerinin İzmit Lisesi bahçesinde bir araya geldiği pilav günü renkli görüntülere sahne oldu. Pilav gününe İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,  Biz İzmitiz Grub temsilcisi Hüseyin Erol, okulun eski öğretmenlerinden Nuri Başol, Mediha Yılmaz, Gülsey Genç, Şuayip Aydın, Nermin Çiftçi, Türkan Sinanoğlu, İsmail Güngör, İsmail Düzyol, Gültekin Ekin, Metin Ekin, Gülseren Ekin, İzmit Lisesi’nin unutulmaz öğretmenleri ile ilk mezunları ve çeşitli dönemlerde mezun olanlar katıldı.

 

ice11-009.jpg

 

BURS VERMEYE DEVAM EDİYORUZ

İzmit Lisesi mezunlarının yoğun ilgi gösterdiği 18’nci Pilav Günü’nün açılış konuşmasını yapan İzmit Lisesi Mezunları Derneği (İZLİDER) Başkanı Emine Öcal, tarihi geçmişi parlak başarılarla geçen İzmit Lisesi’nin kuruluşunun 70’nci yıldönümünü Mayıs ayı boyunca sanat, spor, kültür başlıkları altında yaptıkları etkinliklerle kutladıklarını, geleneksel pilav günü ile bitirdiklerini söyledi. İZLİDER olarak öğrencilere burs vermeye devam ettiklerini açıklayan Öcal, “Milli Eğitime gönül vermiş üyelerimize hayırsever bağışçılarımıza ülkemizin geleceği öğrencilerimize verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.”ifadelerinde bulundu.

 

ice33-005.jpg

 

PLAKETLER VERİLDİ

Konuşmaların ardından İzmit Lisesi 50 yıl önce mezun olan Eşref Çetin, Cemal Bağdem, Zehra Bozkurt, Suat Özbay, Nur Ünal, Emel Korucuoğlu, Ferit Toplu, Günay Akıncı, Nizamettin Kamış, Neşe Cansüner, Necla Okçuoğlu, Reşat Keçeci, Yusuf Bilgisu, Kudret Gürel’e plaketleri verildi. İzmit Lisesi 70’inci yıl kutlama programı etkinlikleri nedeniyle de Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Haldun Alagaş, Karikatürist Oğuz Gürel ve Milli Basketbolcu Nurgül Söylemez’e Merhum olan Güner Şentürk ile Erdoğan Özgün’ü eşlerine anı plaketleri verildi. Etkinlikte burs veren 60 İZLİDER üyesine de teşekkür belgesi verildi, ardından da etli-pilav ikramı yapıldı. 

pilav22.jpg

 

Haber: Ahmet HAZER

30 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR