Özel Seymen’in Darıca Kampüsü açılışa hazır

4 yıl önce Darıca ilçesinde kiralık bir binada hizmet vermeye başlayan Özel Seymen Eğitim Kurumlarının Darıca Yerleşkesi Gebze’den, Kadıköy’e kadar h...

BÜYÜT

4 yıl önce Darıca ilçesinde kiralık bir binada hizmet vermeye başlayan Özel Seymen Eğitim Kurumlarının Darıca Yerleşkesi Gebze’den, Kadıköy’e kadar hizmet vermeye başladı. Gelen talepleri mevcut binada karşılayamayan kurum, daha geniş bir alanda eğitim vermek için arayışlara başladı. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra Darıca’nın Piri Reis mahallesinde 12 bin metrekare büyüklüğünde arsa temin edildikten sonra geçtiğimiz Haziran ayında temeli atılan Özel Seymen eğitim Kurumları Darıca Yerleşkesinin inşaatı içerisinde bulunduğumuz günlerde tamamlanmak üzere.


50 DERSLİK - 1200 ÖĞRENCİ

İçerisinde bulunduğumuz günlerde tamamlanan ve 16 Eylül 2015 tarihinde Eğitime başlanacak olan Özel Seymen eğitim Kurumlarının Darıca Kampüsü 50 derslikte 1200 öğrenci kapasiteli olacak, en son teknolojinin kullanıldığı ve Öğrenci ihtiyacının en üst noktada karşılanacağı kampüs bölgenin de en büyük eğitim üssü olacak.


EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

İçerisinde bulunduğumuz öğretim yılında faaliyete başlayacak olan Özel Seymen Eğitim Kurumları Darıca Yerleşkesini bölgeye kazandırmaktan ve eğitime sunmaktan dolayı son derece sevinçli olduklarını söyleyen Kurucu temsilcisi Hamiyet Satı, “Böylesine önemli bir eğitim üssünü en son teknoloji ile kısa zamanda bölgeye kazandırmaktan dolayı çok sevinçliyiz. Böyle bir kurumun bölgeye kazandırılması noktasında emeklerini hiçbir zaman unutmayacağımız şimdi Hatay Valisi olan Eski valimiz Ercan Topaca’ya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’a, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç’e, ihtiyacımız olduğu her an yanımızda olan Darıca Belediye başkanı Şükrü Karabacak’a ve Başkan yardımcısı Mustafa İltekin’e de teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz. Bu isimlerin tamamı okuldan mezun olan öğrencilerimiz tarafından şükran ve sevgi ile hatırlanacaktır” diye konuştu.


KAMPÜS İÇİN SON RÖTUŞLAR

Özel Seymen Eğitim Kurumları Darıca Kampüsü’nün eğitime açılması için son noktaya geldiğini de söyleyen kurucu temsilcisi Hamiyet Satı, “ Bölgede herkesin gördüğünde gurur duyacağı kampüsümüz için son çalışmalar yapılıyor, az sayıda kalan eksikliklerin tamamlanması ile başta Milli Eğitim Bakanı olmak üzere diğer yetkililerinde katılacağı açılış günümüzü ilan edeceğiz” dedi.

16 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR