Kocaeli Üniversitesi’nin gurur günü

Kocaeli Üniversitesi 2012-2013 dönemi Akademik Giysi Töreni, dün Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Akademik aşama kaydederek dün pro...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi 2012-2013 dönemi Akademik Giysi Töreni, dün Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Akademik aşama kaydederek dün profesör ve doçent olan öğretim üyeleriyle birlikte KOÜ’nin 215 profesörü, 178 doçenti, 481 Yardımcı Doçenti ile 281 öğretim görevlisi ve 675 araştırma görevlisi oldu.

160520130955153173798_4.jpg

Kocaeli Üniversitesi 2012-2013 eğitim öğretim dönemi Akademik Giysi Töreni, dün Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu, dekanlar ve öğretim üyelerinin katılımıyla yapıldı. Müzik eşliğinde başlayan törende, akademik aşama kaydederek profesör olan 10 öğretim üyesi ve doçent olan 39 öğretim üyesine cübbeleri giydirildi ve belgeleri verildi. Törende aynı zamanda yayın ve bilim teşvik ödülü alan 17 öğretim üyelerine de ödülleri takdim edildi.

160520130955153173798_5.jpg

BAŞBAKAN GİBİ KONUŞTU

Yaptığı kısa konuşma sırasında daha çok rakamları ele alan ve Kocaeli Üniversitesi’nin hem Türkiye’de ki hem de Dünya’da ki yeri konusunda açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, “Küreselleşmeden tüm dünya gibi ülkemizde ve üniversitelerimizde etkilenmektedir. Mademki hükümetimiz 2023 yılı için bir hedef koymuş, biz de üniversite olarak bu hedefe uygun hareket etmeli ve kendini bu yolda refah toplumu yaratmak üzerine çalışmalıdır. Ama bu arada hükümetin de yapması gerekenler olarak, üniversitelerden parayı esirgememesi, öğretim üyelerinin özlük haklarının iyileştirilmesi ve üniversitelere destek olması gerekmektedir. Artık dünya da en hızlı dolaşan şey bilgidir” dedi.

KOÜ’nin215 PROFESÖRÜ VAR

Törende açılış konuşmasını yapan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Şener Komsuoğlu, Mayıs 2013 itibariyle Kocaeli Üniversitesi’nde 215 profesör, 178 doçent, 481 yardımcı doçent, 281 öğretim görevlisi ve 657de araştırma görevlisi olduğu bilgisini verdi. Üniversitenin önümüzdeki 10 yıl içerisindeki hedefini de duyuran Komsuoğlu, “Hedeflerimiz arasında topluma dönük çalışmalar yürütmek, uluslararası olmaya kapıları açmak ve yabancı dil ile daha fazla gelişime açık olmak” ifadelerini kullandı.

HEPSİ PROFESÖR OLDULAR

Akademik giysi töreninde, Tıp Fakültesi’nden Gülcan Türker, Fetiye Kolaylı, İlknur Egece Başyiğit, Yavuz Gürkan ve Nilay Etiler, Fen Edebiyat Fakültesi’nden Aysel Doğan, Devlet Konservatuarı’ndan Yılmaz Aydın, Mühendislik Fakültesi’nden Ercan Aldanmaz ve Süleyman Yiğit ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nden İnse İnal, Komsuoğlu’ndan profesörlük belgelerini alarak cübbelerini giydi.

YOĞUNLUK TIP, MÜHENDİSLİK İLE FEN VE DEBİYATTA

Yardımcı doçentlikten doçentliğe yükselen Tıp Fakültesi’nden Ayşe Kutlu, Ayşen Aydoğan, Levend Özkan, Serkan Yılmaz, İhsan Anık, Arife Dilek Özdamar, Aysun Şikar Aktürk, Tülay Hoşten, Şadan Yavuz, Mühendislik Fakültesi’nden Fuat Okay, Alp Oral Salman, Yıldırım Sarı, Burcu Aldanmaz, Seval, Pınarbaşı Çuhadaroğlu, Emel Taban, Faruk Çelik, Fadime Sertçelik, Fen Edebiyat Fakültesi’nden Günay Öztürk, Yücel Ulutaş, Neşe Ömür, Hayriye Sundu Pamuk, Melahat Nuhoğlu, Deniz Bingöl ve İbrahim Şirinbelgelerini alırken,yardımcı doçentlikten doçentliğe geçen öğretim üyelerinin çoğunlukla Tıp, Mühendislik ve Fen Edebiyat Fakülteleri’nden olması dikkati çekti.

DOÇENTLİĞE YÜKSELDİLER

Diş Hekimleri Fakültesi’nden Ülkem Cilasun, Kocaeli MYO’dan Fatma Çanka Kılıç, ArslanbeyMYO’dan Mehmet Ufuk Kasım, Gıda ve Tarım MYO’dan Funda Dökmen, Gazanfer Bilge MYO’dan Hamdi Aydın ve Kemal Aydın, Teknoloji Fakültesi’nden Şule Özdemir, Eğitim Fakültesi’nden Soner Polat, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Deniz Demirarslan, Teknik Eğitim Fakültesi’nden Ali Çınar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Bülent Kantarcı, Sayım Yorgun, Hakan Kapucu ile Selçuk Koçda doçentlik belgelerini alarak cübbelerini giydi.

BİLİM TEŞVİK ÖDÜLLERİ DE VERİLDİ

Törende, Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Bilim Teşvik Ödülleri de takdim edildi. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Biyokimya ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Petek Ballar Kırmızıbayrak ve Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Dodurga’ya Sağlık Bilimleri Teşvik Ödülü, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayşe Aytaç ve Kocaeli Üniversitesi Lazer Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Dr. Belgin Genç Öztoprak’a Fen Bilimleri ve Teknoloji Teşvik Ödülü, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu’ndan Yrd. Doç. Dr. Ayça Ergin ve Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’ndan Dr. Ayla Taşkıran’a ise Sanat ve Spor Bilim Teşvik Ödülü takdim edildi.

YAYIN TEŞVİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Yayın Teşvik Ödülleri ise Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Güliz Kozdağ, Doç. Dr. Tayfun Şahin, Prof. Dr. Tijen Utkan, Yrd. Doç. Dr. Feride İpek Komsuoğlu Çelikyurt, Fen Edebiyat Fakültesi’nden Do. Dr. Nalan Tekin, Prof. Dr. Halis Aygün, Doç. Dr. Melahat Bayar, Sağlık Yüksek Okulu’ndan Doç. Dr. Murat Sayan, Mühendislik Fakültesi’nden Prof. Dr. Ercan Aldanmaz, Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan İlgen aldı. Yayın Teşvik Ödülü alan Yrd. Doç. Dr. Feride İpek Komsuoğlu Çelikyurt, ödülünü annesi Sezer Şener Komsuoğlu’nun elinden aldı.
Haber: Aybey KAHRAMANLI

16 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR