Kadın Çiftçiler’de Kandıra birinci oldu

Kadın Çiftçiler yarışmasında Kandıra birincisi Nagihan Aktop, 90 puanla il birincisi olurken, Gölcük’ten Suna Yılmaz ikinci, Kartepe’den Seyhan Elmacı...

BÜYÜT

Kadın Çiftçiler yarışmasında Kandıra birincisi Nagihan Aktop, 90 puanla il birincisi olurken, Gölcük’ten Suna Yılmaz ikinci, Kartepe’den Seyhan Elmacı da üçüncü oldu.

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından illerde İl Müdürlükleri vasıtasıyla gerçekleştirilen ve bu yıl ilimizde 8’incisi düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor yarışmasının il finali dün Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kandıra, İzmit, Karamürsel, Gebze, Derince, Körfez, Gölcük ve Kartepe ilçelerinden ilçe birincilerinin katılımı ile gerçekleşen yarışmaya Valisi Ercan Topaca, Vali Yardımcısı Mustafa Pekdemir, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, ilçe kaymakamları, ziraat odası başkanları, tarım ile ilgili kuruluşların ve birliklerin temsilcileri ile çok sayıda davetli yoğun kar yağışına rağmen büyük katılım gösterdi.

YARIŞMACILAR
Yarışmada tarımsal konuların yanı sıra ev ekonomisi konularında 15 asil, beraberlik durumunda ise 60 altın soru beraberlik tamamlanıncaya kadar sorulacaktı. Yarışmada Aykut Sami Ünal, Halide Canaydın, Erdinç İçigen, Suat Bayraktar’ın jüri üyeliğinde yer aldı. Yarışmaya Kandıra’dan Nagihan Aktop, İzmit’ten Hacer Kızıltan, Karaümürsel’den Lütfiye Taşçı, Gebze’den Nermin Çarpar, Derince’den Arzu Malakçı, Körfez’den Esra Özbey, Gölcük’ten Suna Yılmaz ve Kartepe’den Seyhan Elmacı katıldı.

“KADINLAR DEĞERLİDİR”
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından ilk olarak Tarım İl Müdürü Abdullah Öztürk yaptığı konuşmada, “Geleneksel olarak bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik bir yarışma değildir. Kadının tarımdaki emeğini göz önüne koymaktır. Türkiye tarımındaki motor görevini yapan kadınlarımızın önemini dile getirmek için bugün biradayız. Kadınlarımızın gününü de kutluyorum” dedi.

BİRİNCİ KANDIRA’DAN
Protokolün konuşmasından yarışma yapıldı. Yarışmada dereceye giren yarışmacıya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından buzağı ve tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın ile çeşitli AVM’lerin hediyeleri verildi. Yarışmada 15 soru sonunda Kandıra’dan yarışmaya katılan Nagihan Aktop, 90 puanla birinci olurken Derince, Körfez, Gölcük ve Kartepe ilçelerinden katılan yarışmacılar 80’er puan aldı. Altın sorularda ise Gölcük’ten Suna Yılmaz ikinci, Kartepe’den Seyhan Elmacı ise üçüncü oldu. Yarışmada 1. olan Nagihan Aktop, 19 Nisan’da Kırklareli’nde yapılacak bölge finalinde ilimizi temsil edecek.

09 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR