Fiyat farkı ve yaklaşık maliyet eğitimi verildi

Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen ‘Fiyat Farkı ve Yaklaşık Maliyet’ eğitimi Leyla Atakan Kültür Merkezi...

Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği tarafından gerçekleştirilen ‘Fiyat Farkı ve Yaklaşık Maliyet’ eğitimi Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda Sayıştay Uzman Denetçisi Oğuz Çalık eğitmenliğinde gerçekleştirildi. Eğitime Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personelinin yanı sıra ilçe belediyeler ve İSU’dan katılım gerçekleşti.

 

FİYAT FARKI VE YAKLAŞIK MALİYET

Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen eğitimde konuşan Sayıştay Uzman Denetçisi Oğuz Çalık, “Piyasa araştırması yapılarak, yaklaşık maliyet hakkında detaylı bilgi edinmeli ve buna göre yaklaşık maliyet belirlenmelidir. Araştırma yapılırken fiyatların aritmetik ortalaması alınır ve fiyat buna göre belirlenir” dedi.

 

İŞ KALEMLERİ TESPİT EDİLMELİ

Büyükşehir Belediyesi tarafında gerçekleştirilen eğitimde konuşan Çalık, “Yaklaşık maliyetin hesaplanması için ihale konusu olan iş kalemleri veya grupları ve bunlara ilişkin miktarlar tespit edilir. Bu durumlarda gerek duyulduğunda idareler kamu, kurum ve kuruluşlarınca işin niteliğine göre fiyatların belirlenmesi, ihaleyi yapan idare ve diğer idarelerce gerçekleştirilen benzer işler, ilgili odaların belirlemiş olduğu fiyatları esas olarak alırlar” dedi.

31 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR