Üzülmez ve Hülagü, Ekoköy’de buluştu

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü nezaretinde akademisyenlerin hazır bulunduğu ve Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşti...

BÜYÜT

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü nezaretinde akademisyenlerin hazır bulunduğu ve Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda Kartepe’nin marka kentler arasında ilk sıralara yükseltilmesi adına yapılacak çalışmaların yol haritası konuşuldu.

 

Kartepe Belediyesi’nin önemli projelerinden biri olan sağlıklı yaşam köyü Ekoköy’de Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve ekibiyle kahvaltılı tanışma toplantısında biraraya gelen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e Başkan Yardımcısı Bali Holat ve Murat Sabri Çakır ile Belediye Başkan Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Levent Atalı da eşlik etti. Konuklarını tek tek hoş geldin dilekleriyle karşılayan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in davetine KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, Genel Sekreter Dr. Fatih Akbulut ve Kartepe’de yer alan Meslek Yüksek Okul Müdürlerinin yer aldığı akademisyenler katıldı.

 

Şeffaf ve birlikte yönetim modeli çerçevesinde çıktıkları hizmet yolunda işbirliği yapmaktan ve önemli projelere birlikte imza atmaktan gurur duyacakları Kocaeli Üniversitesi’nin değerli yöneticilerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kartepe Belediye Başkanı aday adaylığımdan itibaren hedeflerimden biri olan birlikte yönetim modelinin en iyi uygulanacağı bilimsel ve düşünsel bir kurum olarak Kocaeli Üniversitesi’ni görüyorum. Ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için çok iyi projeler yapabilmek adına sayın rektörümüzün de desteği ve genel anlamda Kartepe’nin oluşmuş vizyonu ile sanayisini de gözardı etmeden çok güzel coğrafyaya sahip ilçemizi en iyi şekilde işlenmeye hazır haldeyiz. Bunu da siz değerli akademisyenlerle yapacağımızı düşünüyorum. Bu konuda sayın rektörümüzün talimatı ile bizim ekibimizle özverili şekilde Kartepe’yi işleyerek bölgesel kalkınmayı hızlandırabiliriz” dedi.

 

Kartepe Marka Kent Vizyon Çalıştayı

Üniversite ile Kartepe Belediyesinin işbirliği çerçevesinde akademisyenlerin desteğini belirten Başkan Üzülmez, “Kartepe’nin turizm potansiyeli kapsamında, toplantı ve kongre turizmi hacminin arttırılması ile ekonomi zirvesine ev sahipliği yapması da hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu konuların yanında ilçemizin sosyo ekonomik yapısını bilen rektörümüzün de kararlı yaklaşımları ile ilçemizin gelecek 50 yılını planlıyoruz. Bunun ilk adımı vizyon projelerimiz yanında üniversitemizin akademisyenlerinin desteği ile Kartepe’nin marka değerini yükseltecek yol haritasını belirlemekten geçiyor. Üniversitemiz ile yapacağımız güç birlikteliği ile Kartepe’nin turizmde marka kentler arasında ilk sıralara yükseltmeye çalışacağız” dedi.

 

Kartepe’de doğal bir ortamda ağırlanmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü de, “KOÜ olarak oldukça geniş bir aile mensubiyetimiz var. Üniversitenin kendi potansiyellerini değerlendirecek yapılaşmalar içindeyiz. Sanayicilerle de başlattığımız işbirliklerimiz bulunuyor. Bugünkü kahvaltıda bir tanışma havasında oldu. Meslek Yüksek Okullarımızla ilgili kısa, orta ve uzun vadeli projelerimiz var. Yerel yönetimlerin halkla olan gücünü biraraya getirerek neler yapabiliriz düşüncesiyle hareket ediyoruz. Üniversitenin bilgi birikimi ile çalışanlarına katma değer katacak çalışmalarda bulunacağız” dedi. Toplantı sonunda KOÜ ile Kartepe Belediyesi işbirliğinde düzenlenmesi planlanan Kartepe Marka Kent Vizyon Belirleme Çalıştayı ile ilgili çalışmalara öncelik verilmesi kararı alındı.

03 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR