İşte Kocaeli Milletvekilleri

AKPNihat Ergün1962 yılında İzmit’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi...

BÜYÜT

AKP

Nihat Ergün
1962 yılında İzmit’te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmit’te tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Evli ve 4 çocuk babası olan Ergün, 3. kez milletvekili oldu.

Fikri Işık
1965 yılında Gümüşhane’de doğdu. ODTÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü'nü bitirdi. Özel okulda İngilizce ve matematik öğretmenliği yaptı. Evli ve 4 çocuk babası olan Işık, 2. kez milletvekili seçildi

Azize Sibel Gönül
1966 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. Mimarlık mühendislik inşaat şirketi kurucu ortağı oldu. Evli ve 2 çocuk annesi olan Gönül, 2. kez milletvekili seçildi.

Muzaffer Baştopçu
1948 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Kimya Bölümü'nü bitirdi. Körfez Belediye Başkanlığı ile Körfez Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan Baştopçu, 3. kez milletvekili seçildi.

Zeki Aygün
1953 yılında Kocaeli’de doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümü mezunu. Aygün, il başkanlığı görevinde adaylığı sebebiyle istifa etti. Evli ve 3 çocuk babası olan Aygün, ilk kez milletvekili seçildi.

İlyas Şeker
1960 Erzurum doğumlu. Gazi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olup harita kadastro yüksek mühendisidir. Uzun yıllar belediye meclis üyeliklerinde bulunan Şeker evli ve 3 çocuk babası. Şeker yeni milletvekillerimizden biri.

Mehmet Ali Okur
1973 yılında Tokat'ta doğdu. İşletme fakültesinden mezun oldu. AKP Gebze İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. İthalat ve ihracat işleriyle uğraşıyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Okur, ilk kez milletvekili seçildi.


CHP

Hurşit Güneş

1957 yılında Ankara’da doğdu. CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. İstanbul ve Yeditepe Üniversitesi’nde ekonomi profesörlüğü yaptı. Evli ve 2 çocuk babası Güneş, ilk kez milletvekili seçildi.

Mehmet Hilal Kaplan
1959 yılında Tunceli’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu. Özel bir işyerinde hekim olarak çalışıyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Kaplan, ilk kez milletvekili seçildi.

Haydar Akar
1963 yılında Kocaeli’de doğdu. ODTÜ Matematik Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre CHP İl Sekreterliği görevinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babası olan Akar, ilk kez milletvekili seçildi.

MHP

Lütfü Türkkan
1959 yılında İstanbul'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Yüksek Okulu mezunu. Türkkan A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı. Evli ve 4 çocuk babası olan Türkkan, ilk kez milletvekili seçildi.

12 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR