Ersoy’dan Müdür Soylu’ya tepki

İzmit Öğretmenevi’ndeki sendikalı olan işçilere, istifa etmeleri için baskı yapıldığını ileri süren Başkan Ersoy, bu şekilde 2017 yılında bitecek ola...

İzmit Öğretmenevi’ndeki sendikalı olan işçilere, istifa etmeleri için baskı yapıldığını ileri süren Başkan Ersoy, bu şekilde 2017 yılında bitecek olan toplu iş sözleşmesini işyerinde uygulanmasının önüne geçilmek istendiğini ve kanunların hiçe sayıldığını dile getirdi.

 

“MÜDÜR İSTİFAYA ZORLUYOR”

Daha önce yapılan sözleşmenin 2017 yılında biteceğini dile getiren Ersoy, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İzmit Öğretmenevi Müdürü Halil İbrahim Soylu, OLEYİS üyelerini baskıyla istifa ettirmeye, etmeyenleri de mobbing uygulayarak işten çıkmalarını sağlamıştır. İş Kanunu gereği toplu iş sözleşmesi devam eden işyerlerinde bireysel iş sözleşmesinin uygulanamayacağı, başka haklar verilemeyeceği hüküm altına alınmışken, bu müdür tarafından işçilere sendikadan istifa etmesi karşılığında daha fazla haklar ödeyerek bir ilke imza atılmıştır.”

 

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU”

Müdür Soylu’nun iş barışı ve huzurunu bozduğunu dile getiren Ersoy, “İzmit Öğretmenevi’nin kanuna göre yönetilmesi gerekiyor. Fakat müdür bey, bu kurumu kendi işyeri gibi görerek kamuyu bilerek zarara uğratmaktadır. Çalışanlara yüksek avanslar vererek daha sonra bunu sendikadan istifa ettirmek için bir tehdit unsuru olarak kullanmıştır. Daha öncede çeşitli iddialarla gündeme gelen bu şahsiyeti kimlerin koruduğu tarafımızca merak konusudur. Halil İbrahim Soylu için devletin ilgili kurumlarına ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğumuzu ifade ediyor, gereğinin yapılacağına olan inancımızı ifade ediyorum” dedi.

23 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR