Saadet Çayırova hazır

FATİH AYDIN, ÇAYIROVA’DAYDI Yoğun bir katılımla gerçekleşen Divan programı öncesinde Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, İlçe Başkanı İlham...

BÜYÜT

FATİH AYDIN, ÇAYIROVA’DAYDI

Yoğun bir katılımla gerçekleşen Divan programı öncesinde Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, İlçe Başkanı İlhami Bayrak ve yönetimi ile birlikte gün boyu Çayırova’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde Belediye Kültür Salonunda gerçekleşen Divan programına da yine İlçe yönetimi ile birlikte katılan Aydın, divan programında yapmış olduğu konuşmayla da gündeme damgasını vurdu.

 

“MİLLİ GÖRÜŞ MECLİSTE OLMALI”

İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan programda kısa bir açılış konuşması gerçekleştiren İlçe Başkanı İlhami Bayrak; “Bugün Divanımızda bizleri yalnız bırakmayan başta Gençlik Kolları Genel Başkanımız Sayın Fatih Aydın Bey’e ve siz değerli Milli Görüş sevdalılarına teşekkür ediyorum. Umarım burada yaşanan bu coşku, dalga dalga ülkenin her noktasını saracak ve Milli Görüş iktidarı yeniden halkın desteği ile Mecliste halkı temsil edecektir. İslam coğrafyasının çekmiş olduğu çilelerin son bulması için Milli Görüş, Mecliste temsil edilmelidir, buda ancak sizlerin desteği ile olur” şeklinde konuştu.

 

MAHALLE BAŞKANLARINA MAZBATA

Bayrak’ın konuşmasının ardından ise mahalle başkanlarını temsilen İnönü Mahallesi Başkanı Veysi Demir bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Demir’in konuşmasının ardından ise Saadet Partisi İlçe Teşkilatı adına tüm mahalle birim başkanlarına mazbataları Fatih Aydın tarafından teslim edildi. Mazbata töreninin ardından ise Saadet Partisi Çayırova Meclis Üyesi Ali Uçar, mahalli idareler başkanı olarak bir konuşma gerçekleştirdi.

 

“ÇOĞULCU ZİHNİYETE TAKILIYORUZ”

Yapılan meclis toplantıları ve alınan kararlarla ilgili katılımcıları bilgilendiren Uçar, Saadet Partisi meclis gurubu olarak vermiş oldukları önergelerin iktidarın çoğunluğuna takıldığını da belirtti. Çayırova’nın menfaatin olan hiçbir çalışmanın karşısında olmadıklarını belirten Uçar; “Halkın bize verdiği muhalefet görevi de layıkıyla yerine getirmek adına çalışıyoruz fakat ilçeyi yönetenler çoğunluk bizde ne dersek o olur zihniyeti ile Çayırova’nın menfaati gözetilerek hazırlanmış önergelerimizi gündeme dahi almıyor” dedi. 

 

“BOŞA HARCANMIŞ 11 YIL”

Çayırova’nın 11 yıllık yönetiminin ilçeye hiçbir kalıcı katkısı olmadığının altını çizen Ali Uçar; “Yıllarca boşa harcanan bir bütçe var ortada, Çayırova’nın boşa harcanmış bir 11 yılı var ardında. Adamına göre işlerin yürüdüğü bu ortamdan en çok zararı ise tabiî ki vatandaşlar görüyor. Kısacası Çayırova Belediyesinda vatandaş hariç herkesin işi rahatça görülüyor” şeklinde konuştu.


FATİH SPOR’A TEBRİK

Meclis Üyesi Ali Uçar’ın konuşmasının ardından ise Teşkilatlanma Başkanı Mehmet Saraç, İlçe Divanına katılan ilçenin Şampiyon futbol kulübü Fatih Spor’un futbolcuları ve Teknik Direktörü Ramazan Korhan’ı tebrik etti. Katılımcılar tarafından da uzun süre alkışlanan kulüp oyuncuları ve Korhan ise program sonrasında protokolün tebriklerini kabul etti.

 

FEHMİNUR GÜVEN UNUTULMADI

Divan programı Çayırova Belediyesi’nin bir önceki dönem Meclis Üyeleri olan İlhami Bayrak, Selahattin Güneş ve Dursun Demiral’a plaket sunumuyla devam etti. Plaket töreninin en duygusal anları ise geçtiğimiz sene yaşamını elim bir kaza sonucu kaybeden Çayırova’nın tanınmış simalarından Fehminur Güven için hazırlanan plaketin takdiminde yaşandı. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın bizzat hazırlattığı plaket İlçe Başkanı İlhami Bayrak tarafından merhum Fehminur Güven’in kızına takdim edildi.


AK PARTİ İKTİDARINI ELEŞTİRDİ

Yapılan plaket töreninin ardından ise program yoğun alkış ve tezahüratlar eşliğinde kürsüye çıkan Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın’ın konuşmasıyla devam etti.

Ülke gündemine dair çok önemli açıklamalar yapan Aydın, konuşmasında Ak Parti iktidarını da eleştirdi. Bir kesim saltanat sürerken, halk yoksulluğa terk edilmiştir diyen Aydın; “Halkın manevi değerlerini sonuna kadar sömüren ve bununla siyaset yapan bir zihniyete karşı yarışmaktan memnun değiliz. Saltanatlarını sürenlerin iktidarına son veren merhum Hocamız Necmettin Erbakan’ın kurmuş olduğu Milli Görüş bugüne kadar gücü halkın eline vermek için çalıştı, bugünden sonrada bayrağı devralan bizler bu mücadeleye yılmadan devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


AYDIN’A YOĞUN İLGİ

Milli Görüş hükümetinin sadece halka kazandırdığını belirten Aydın bu sebeple de MSP döneminden Saadet Partisi dönemine kadar Milli Görüş siyasetinin hep yıpratılmaya çalışıldığını belirtti. Konuşması sık sık alkış ve sloganlar ile kesilen Fatih Aydın yaklaşan genel seçimler içinde iddialı konuştu. 2015 seçimlerinde halkın Milli Görüşe sahip çıkacağını belirten Aydın; “Milli Görüş Mecliste temsil edilmeli, işte o zaman vatandaş tekrar kazanmaya başlayacaktır” dedi.

18 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR