Sami Bey’den bayram mesajı

Zorlama vekil sözümü lütfen yanlış anlamayın, ancak süreç bize bu ifadeyi kullanma hakkı veriyor. Zira 2011 seçimlerinde sekizinci sıradan vekil ada...

Zorlama vekil sözümü lütfen yanlış anlamayın, ancak süreç bize bu ifadeyi kullanma hakkı veriyor.

Zira 2011 seçimlerinde sekizinci sıradan vekil adayı oldu, fakat yedi vekil çıkarıldı ve kaybetti…

2015 seçimlerinin part-1 bölümünde yedinci sıradan aday gösterildi, fakat vekil sayısı altıya gerileyince, yine hedefe ulaşılamadı.

İşte zorlamanın son noktası…

2015 seçimleri part-2’de ise bu kez adeta ‘Yeter’ denilerek altıncı sıradan aday gösterildi. Neticede yede vekil çıkarılınca Sami Bey de Ankara’nın yolunu tuttu.

Yani zorlama kelimesi gerçekten yerini bulmuş gibi.

İşte o Sami Çakır’ın bayram mesajı:

“Değerli dostlar. Günler aylar birbirini kovaladı sevinçle bize gelen hasretle beklediğimiz Ramazan ayına kavuştuk ve dopdolu gelen rahmet mağfiret ve bereket ayı aynı şekilde aynı hızla elveda derken bize bıraktığı en tatlı miras bayram olsa gerek. Sözün başladığı yerdeyiz. İşte tam da burada; çevremizin, gönül coğrafyamızın ve dünyanın; zelil ve sefih dünya anlayışına sahip kimilerince bu güzel ayı kana bulayan nasipsiz dünya temelli anlayışlarının sahne aldığı ve buruk bir mutlulukla ulaştığımız bu bayram bir hatırlama, hatırlatma ve hatırlanmayı sağlasa gerek.

Dünya müstekbir ve maşalarının mazlumlara hayat hakkı tanımama gayretlerine inat senden geldik ve sana döneceğiz başka neyimiz var direnişi ile hayat bulmaya çalışacağız.

Gönlümüzdeki özellik ve güzelliklerin yarının yaşam sahifelerine aktarılması adına üzerimize düşen her ne var ise yapabilme adına bu bayramı fırsat bilerek el ele verebilme, birlik olabilme için seferber olunması gereken zamandır.

Müslüman dünyanın içinde bulunduğu canhıraş yapının/yapısızlığının eğer bizim el uzatmamıza ihtiyacı var ise -ki var- işe bu bayram tam zamanıdır.

Gönül güzel şeyleri satırlara aktarmak istese de güzelliklerin üstüne katran döküldüğünü görmek dilleri ve elleri kelepçeliyor ötesi yok.

Ya Rab bu bayram bizi uyandırır mısın?

Ya Rab bu bayram kalplerimizi yumuşatır mısın?

Açılan eller hürmetine, seven gönüller hürmetine, rahmet kapını kullarına açar mısın?

Dualarımdasınız, dualarınızı bekler.

Bayramınızı tebrik ederim.”

 

06 Temmuz 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR