Bakan Işık: Demirtaş popstar oldu

Koalisyon özlemi içerisinde olanların HDP’yi gazladığını söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık “Senin adın Selahattin olmuş ama sen d...

Koalisyon özlemi içerisinde olanların HDP’yi gazladığını söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık “Senin adın Selahattin olmuş ama sen değerlerinden uzaklaşmışsın. Birilerinin HDP'yi gazlamaktadır. Ülkemizde koalisyon isteyenler tarafından yeni oyunlar kurulmak istenmektedir. Selahattin Demirtaş'ı barış güvercini ilan ediyorlar. Ne kadar şirin çocuk, popstar, popstar. Saz da çalıyor, bağlama çalıyor, türkü söylüyor" açıklamasında bulundu.

 

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP seçim bürolarının açılışına devam ediyor. AKP İzmit SKM tarafından hazırlanan Hürriyet Caddesi Kaya iş Hanı girişinde Saraybahçe Çarşı Seçim İrtibat bürosu düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, milletvekili adayları ve partililer katıldı. Seçim bürosunun açılışında Hürriyet Caddesi araç trafiğine kapatıldı.

 

BEN TARAFIM

Seçim bürosunun açılışı öncesinde KBB Mehteran Takımı tarafından gösteri yapıldı. Seçim Bürosu’nun açılışında konuşan İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit halkını 7 Haziran’da tarih yazmaya davet etti. Muhalefet tarafından tarafsız durmamakla suçlanan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Ben bu şehirde Belediye başkanlığı dışında milletvekilliği yapan biri olarak bu ülkenin geleceği için, çocuklarımın gelecekte yaşayacağı bu şehir için tarafım. İzmit halkı da taraf olacaktır. Biz belediye başkanı seçildiğimizden beri hiçbir siyasi görüş ayrımı yapmadan bu kentteki insanlara hizmet ettik” dedi.

 

KOCAELİ KENDİNE YAKIŞANI YAPACAK

23 Mayıs mitingi için İzmit halkının katılımı nedeniyle teşekkür eden İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Mavi Marmara’nın yıl dönümünü andı. Kocaeli’de istedikleri oyu alacaklarını belirten Ceyhan, “kalan 7 günde gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Paralelin abi ve ablalarına gereken dersi vereceksiniz. Sandıkları sonuna kadar var mısınız?” dedi. 7 Haziran seçimlerinin ülke için çok önemli olduğunu belirten eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, “Bugüne kadar İzmit, Kocaeli kendine yakışanı yaptı. İzmit Kocaeli üzerine düşeni yaptı. Bir kez daha kendimize yakışanı, ülkemize yakışanı yapmak boynumuzun borcudur” açıklamasında bulundu.

 

BAKANDAN UYARI

Seçim bürosunun açılışında son olarak kürsüye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, geldi. Geçler tarafından Bakan Işık’a yapılan tezahürata Bakan Işık “AKP’de sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na isim olarak tezahüratı yapılır” karşılığını verdi. Gençler bu uyarı sonrasında uzun süre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adına tezahürat yaptılar.  

 

GECE YARILARINA KADAR

Türkiye'yi tarihine, ecdadına ve medeniyetine yakışır noktaya getirmek için ibadet aşkıyla gece gündüz çalıştıklarını belirten Bakan Işık, "Bu, öyle bir çalışma oldu ki insanların ömründeki 12 yıl adeta 20-25 yıl değerinde ömrümüzü eskitti. Sebep, normal insan kapasitesinde çalışmadık. Gece gündüz çalıştık. Sabah saatlerinde başlayıp gece yarılarına kadar çalıştık. Bu çalışmalar neticesinde ülkemiz bu duruma gelmiştir" şeklinde konuştu.

 

MİLLETÇİ AKP

AKP’nin 12 yıllık iktidarı döneminde ülkede birçok alanda gelişme yaşandığını anımsatan Işık, milliyetçiliğin lafla değil, hizmetle ölçülür dedi. Işık, birilerinin nutuk atar AKP'nin ise icraat milliyetçiliği yapar. Bakan Işık "Milliyetçilik, memleketi namerde muhtaç olmaktan kurtarmak değil mi? O zaman en milliyetçi parti AKP'dir. Sadece ekonomiye odaklanmadık, ülkede özgürlüklerin önünü açan parti de AKP oldu" değerlendirmesinde bulundu.

 

POPSTAR DEMİRTAŞ

HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş’a yüklenen Bakan Işık “Senin adın Selahattin olmuş ama sen değerlerinden uzaklaşmışsın. Birilerinin HDP'yi gazlamaktadır. Ülkemizde koalisyon isteyenler tarafından yeni oyunlar kurulmak istenmektedir. Selahattin Demirtaş'ı barış güvercini ilan ediyorlar. Ne kadar şirin çocuk, popstar, popstar. Saz da çalıyor, bağlama çalıyor, türkü söylüyor" açıklamasında bulundu.

 

SELOCAN

Yahu bu işte bir tuhaflık yok mu? diyen Bakan Işık “Selahattin Demirtaş, neden popstar oldu, biliyor musunuz? 'Diyaneti kaldıracağım' dedi. 'Benim öyle dinle, diyanetle işim olmaz' dedi. 'Kabe ile Taksim benim için neredeyse aynıdır' dedi. Müslümanlar için Kabe neyse, Taksim, işçiler için oymuş. Hiç bizim inancımızda Kabe ile Taksim kıyas edilir mi? Bizim inancımızda müminlerin kıblesi bir başka yerle mukayese edilir mi? 'Müslümanlar için Kabe neyse, Taksim işçiler için odur' diyor, Allah Allah. Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Senin adın Selahattin olmuş ama sen değerlerinden uzaklaşmışsın. Sen değerlerinden uzaklaştığın için seni alkışlıyorlar, popstar pozisyonuna getiriyorlar. 'Bravo Selo, helal olsun' diyorlar. 'Selahattin' bile dememeye çalışıyorlar, 'Selo, Selocan'. Niye? O değerleri temsil ederse olmaz" açıklamasında bulundu.

 

AKP’NİN ALTERNATİFİ KRİZDİR

Birilerinin Türkiye'de koalisyon umutları kurduğunu anlatarak, ülkenin tek başına iktidarla tanıştığı dönemlerde şaha kalktığını herkes biliyor diyen Bakan Işık "Acaba AKP, tek başına iktidarı kaybederse Türkiye'nin alternatifi nedir? Herkes bir düşünsün. Türkiye'nin alternatifi söyleyeyim size krizdir. Türkiye, koalisyon dönemlerinde patinaj yaptı. Türkiye'nin bu sıçramasına devam etmesi için sandıklarımızı doldurmamız lazım. Bugün artık bu ülkenin başarıları birilerini kıskandırıyor. Bizim anladığımız milliyetçilik, bir taraftan memleketi namerde muhtaç etmemek, diğer taraftan ülkenin gücünü ve itibarını yükseltmek. 12 senedir bunları başardık” ifadelerini kullandı.

 

GÖRELİM HDP BARAJI AŞACAK MI?

Bundan sonra da bunları başarmaya devam edeceğiz, bir tek Türkiye'nin istikrarını sürdürmesine ihtiyaç var. Türkiye'nin 12 yıldaki istikrarı pek çok küresel güç merkezini rahatsız etti sözleriyle açıklamasına devam eden Bakan Işık “7 Haziran'da sandıklara sahip olmak durumdayız. Eğer seçime katılım yüzde 89-90 olsun, o zaman bakayım HDP barajı aşıyor mu, aşamıyor mu? AKP'ye oy vermiş olup da kararsız seçmenlere ulaşıp onları ikna etmeye var mıyız? Bugüne kadar AKP'ye oy vermemiş ama ülkenin istikrarını, gücünü arttırmasını isteyenlere ulaşıp onları ikna etmeye var mıyız? Sandıklara sahip çıkmaya var mıyız? Kime vatandaş oy verdiyse o oyun o partiye yazılması için çalışmaya var mıyız? İnanıyorum ki 7 Haziran, ülkemiz ve milletimiz için ikinci yarının ilk düdüğü olacak. 7 Haziran'da ülkemiz istikrarını sürdürürse Türkiye, 2023 hedeflerine dolu dizgin yürüyecek" değerlendirmesinde bulundu. Konuşmanın ardından Işık ve beraberindekiler, seçim bürosunun açılışını yaptı. Serkan BORLAK

31 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR