Ceyhan: Muhalefet 1 Kasım’dan ders alsın

1 Kasım seçimlerinde AKP’nin ilimizde en başarılı olduğu ilçe olan Başiskele’de teşkilat mensupları, düzenlenen yemekle partilileri buluşturdu. Antik...

1 Kasım seçimlerinde AKP’nin ilimizde en başarılı olduğu ilçe olan Başiskele’de teşkilat mensupları, düzenlenen yemekle partilileri buluşturdu. Antikkapı Restoran’da gerçekleşen yemeğe milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Zeki Aygün, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, eşi Behiye Karaosmanoğlu, AKP Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus teşkilat mensupları ve davetliler katıldı.

 

10 KİŞİDEN 7’Sİ OY VERDİ

Slayt gösterisi ile başlayan programda konuşan ilçe başkanı Şahin Talus, 1 Kasım seçimlerini ilçeler arasında en iyi oranı kazanarak birincilikle tamamladıklarını söyledi. Yüzde 67.7 oy oranına ulaştıklarını dile getiren Talus, “Her 10 kişiden 7’sinin oyu aldık. Uyumlu bir çalışma içindeyiz. Bu başarı ekibimizin uyumlu çalışmasının eseridir” dedi.

 

2023 HEDEFİNİ GÖSTERDİ

Daha sonra konuşan milletvekillerinden Radiye Sezer Katırcıoğlu da, “Yüzde 10’luk farkı kapatmayı başardık. 1 Kasım sonucu sadece Türk halkının başarısı değildir. Gönül coğrafyasında yer alan bütün ülkeler için başarıdır. Hedefimiz 2023 yılında tam bağımsız Türkiye’dir” diye konuştu.

 

“ÜMMET KAZANDI”

Mehmet Akif Yılmaz ise, “Ümmet davası kabul ederek yürüdüğümüz yolu alın teri akıtarak 1 Kasım’da başarı elde edildi. Bu ağır sorumluluğun gereğini yerine getirmeliyiz” diye konuştu. Zeki Aygün, 1 Kasım seçimleri ile Türkiye ve çevresinde 100 yıldır oynanan haçlı zihniyetinin son bulduğunu belirtirken, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Aldığımız dualarla hedefe yürüdük” diye konuştu.

 

“TEŞKİLATIN SAYESİNDE”

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz da teşkilat mensuplarına 1 Kasım zaferi için teşekkür etti. Ayaz, konuşmasında, şu sözlere yer verdi: “7 Haziran sonrasında umutsuzluğa düşseydik, dava şuuruyla ayakta durmasaydık başarılı olamazdık. Samimi olmadan zafer gelmez. Bizlere düşen sadece alın teri dökmektir. Başiskele karış karış gezildi. Sizlerin sayesinde ayaktayız” şeklinde konuştu.

 

“MUHALEFET DERS ALMADI”

1 Kasım seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından kimsenin konuşmadığını dile getiren AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, muhalefet partilerine önerilerde bulundu. Arzu ettikleri sonucu kazandıklarını dile getiren Ceyhan, “7 Haziran’daki oyumuz bizi üzdü. Fakat suçlu olarak seçmeni göstermedik. Kendi içimizde değerlendirme yaptık. Muhalefet ders almadan hareket etti. CHP, MHP ve HDP, bugünkü sonuçlardan ders almalıdır” dedi.

 

“İŞİN ZOR KISMI BİTTİ”

Yüzde 56.5’lik oy için Kocaeli halkına teşekkür eden Ceyhan, konuşmasına şöyle devam etti: “Seçmenin 7 Haziran mesajını iyi anladık. Uyumlu çalıştık. 7 Haziran’da bir rehavet vardı. 1 Kasım’da ise oyumuza sahip çıktık. Bu teşkilatın il başkanı olmak keyiftir. Hiç bir zaman birbirimize düşmedik. Birliktelikle bu başarı kazanıldı. Kocaeli olarak mührünüzü vurdunuz. İşin büyük kısmı bitti.”

 

HEDEF YÜZDE 59.2

Zamanın çok çabuk geçtiğinin de altını çizen Ceyhan, sözlerini şöyle tamamladı: “4 sene hızlı geçer. Kibirlenmeden, oy veren vermeyen herkesin ihtiyaçlarına cevap vermeliyiz. 1 Kasım seçimlerinde hedef yüzde 10 dedik, üstüne çıktık. 7’nci vekil hedefine de ulaştık. 1950 yılında Demokrat Parti, Kocaeli’de yüzde 59.2 almış. Yeni hedefimiz ise Kocaeli teşkilatları olarak bunu geçmektir.” Serkan BORLAK

04 Kasım 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR