Tekzip Metni

Kocaeli 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2013/528 sayılı kararı gereğince yayınlamak durumunda olduğumuzTEKZİP METNİ"Müvekkil Hüseyin GÜLAÇTI’nın mağdur ve...

BÜYÜT

Kocaeli 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2013/528 sayılı kararı gereğince yayınlamak durumunda olduğumuz
TEKZİP METNİ

"Müvekkil Hüseyin GÜLAÇTI’nın mağdur ve müştekisi olduğu Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ki ceza davası ile ilgili 05.06.2013 tarih ve 06.06.2013 tarihli gazetenizdeki asılsız yayınlarınıza gazeteci görüntüsü altında devam etmektesiniz.
07.06.2013 tarihli gazetenin 1. sayfasında manşetten ve büyük puntolarla "İlginç bir dolandırıcılık olayı... GÜLAÇTI DOSYASI 3" "Hüseyin Gülaçtı, kimi ne ile suçlamıştı ?” Savcılık iddianamesinde neler yer aldı ?" başlığına, büyük boyutlu “?” soru işareti kullanarak, müvekkil Hüseyin GÜLAÇTI dolayısıyla şirketleri aleyhine kamuoyu ve yargı üzerinde gerçek durumun aksine "şüphe uyandırmayı" amaçladığınız açıkça görülmektedir.


Yazının 10. sayfada ki devamında;
Savcılık iddianamesinde 14 sanık ne ile suçlanıyordu? başlığı altında
“...iddianame dikkatle incelendiğinde..." diyerek niyet okuyuculuğuna soyunmakta ve adeta Savcılık İddianamesine dahi suç atfetmektesiniz.
Söz de okuyucunun “...gelişen olaylarla ilgili anlaması gereken şeyler varmış gibi" kamuoyunu yönlendirmekte, dolaylı olarak suçu ve suçluyu övmekte, yargı görevi yapanı ve yargılamayı aleni etkilemeye çalışmaktasınız.
Kurumsal yapıları mükemmel olan bankalarda ve büyük şirketlerde yaşanan daha büyük boyutlu dolandırıcılık, tehdit, yağmalama olaylarına dahi bu denli ilgi göstermeyen gazetenizin müvekkil ve şirketleri ile ilgili iş bu ceza davasına konu sürece bu derece hassasiyet ve önem atfetmesinin gerçek nedeninin gazetecilik olmadığım ilimiz kamuoyu gayet iyi bilmektedir.
Yine iyi bilinmelidir ki, müvekkilimiz soruşturma aşamasında, gazetenizin ve M. Tanzer ÜNAL adlı yazarınızın gerçek dışı haber yapacağınıza ilişkin tehdidini göze almış, cesur davranmış ve kendisinden olan talepleriniz hakkında savcılıkta şikayetçi olmuştur.
Müvekkilimin kişilik haklarını ihlal eden, maddi kaybına sebep olan, seviye dışı, bugüne kadarki asılsız yayınlarınız ile ilgili hukuki ve cezai yargı yollarına başvurulmuştur.
Gazetecilik ahlak kuralları ve insani değerler ile bağdaşmayan müvekkil veya şirketleri aleyhine yapacağınız asılsız her yayın için de her seferinde ayrı ayrı yargı yoluna başvuracağımızı da bilmelisiniz.
Gazetenizin, kentimizin diğer basm ve yayın organlarından çok farklı olarak izlediği basın ahlak ve ilkelerini yok sayan üslupsuz yaym politikası ve ısrarcılığı tüm kent halkı ve yöneticileri tarafından iyi bilinmekte ve sağduyulu her kişi tarafından kınanmaktadır.
Müşteki ve mağdur olan müvekkil ve şirketi gazeteniz de ve internet sitenizde halen sanık gibi gösterilmekte ve suçlanmaktadır.
İlk tekzip metninde de belirttiğimiz gibi Kocaeli İlinin en önemli özelliklerinden birisi iş dünyasında kimin ne olduğunun iyi bilinmesidir.
Müvekkil Hüseyin GÜLAÇTI ve şirketlerini hedef alan, kamuoyu ve yargı üzerinde aleyhe etki yaratmak ve müvekkilin Ticari İtibarını sarmak maksadıyla hedef gözeterek yazılan asılsız haberler müvekkilin, ailesinin ve aile çevresinin derin bir üzüntü ve elem yaşamasına neden olmaktadır.
Haberlerin veriliş şekliyle asılsız olduğu hususu kamuoyunun bilgisine saygı ile sunulur."

25 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR