Sektörlerin performansı ölçülecek

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu dün oda binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Sektörel Perfor...

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu dün oda binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Sektörel Performans Değerlendirme’ organizasyonunun başvurularının başladığını duyurdu. 2008 yılından bu yana KSO önderliğinde ve PwC Türkiye, MARKA, Doğu Marmara ABİGEM A.Ş. ve CNN Türk ortaklığında Doğu Marmara Bölgesi’nde yer alan Bolu, Düzce, Yalova ve Sakarya ticaret ve sanayi odaları iş birliğinde düzenlenen organizasyon 18 Aralık’ta Wellborn Otel’de gerçekleştirilecek.

 

“KATKI SAĞLAMA NOKTASINDA DEĞERLENDİRİLİYOR”

Başarılı sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen bu organizasyonda sanayi kuruluşları yüksek verimlilikle çalışma, yenilikçiliğe ve çalışanların gelişimine önem verme, finansal olarak başarılı sonuçlar elde etme, ülkemizin ekonomisine katma değer yaratma ve sürdürülebilir bir gelecek için topluma katkı sağlama alanlarında değerlendiriliyor.

 

7 KRİTERDE DEĞERLENDİRİLİYORLAR

Büyük işletme ve KOBİ kategorisinde başvuruların olacağı bu organizasyonda firmalar verimlilik, yenilikçilik ve markalaşma, finansal sonuçlar, dış ticaret, topluma katkı, istihdam ve çalışanların geliştirilmesi ile bilinçlendirilmesi olmak üzere toplam yedi kriterde incelenip değerlendiriliyor. Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu’na başvurular internet üzerinden, www.kosano.org.tr/sp  yapılacak. Yarışmaya son katılım tarihi ise 28 Kasım.

 

BU SENE SINIRLAR DAHA DA GENİŞLEDİ

2008 ve 2009 yıllarında yalnızca Kocaeli bölgesi içinde düzenlenen organizasyon, 2010 yılında Doğu Marmara’yı dahil etmesinin ardından, bu sene sınırlarını daha da genişleterek Marmara Bölgesi’ndeki illerin yanı sıra; İstanbul, Bursa Eskişehir, Bilecik, Balıkesir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale illerindeki tüm sanayi sektörlerini dahil etti.


23 DALDA ÖDÜL VERİLECEK

Organizasyonun jürisinde Doğu Marmara’daki oda başkanlarının ve CNN Türk Ekonomi Müdürü Emine Çapa’nın olacağını belirten Ayhan Zeytinoğlu, bu organizasyonun yapılmasında birlikte çalışma yürüttükleri tüm ortaklara teşekkürlerini iletti. Sanayi kuruluşlarının 23 dalda ödül alacakları tören, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilecek.

 

“FORD’UN ORGANİZASYONA KATILMASI ÇOK ÖNEMLİ”

Organizasyonda geçtiğimiz sene KOBİ kategorisinde Teknodrom Robotik ve Otomasyon Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ödül alırken Büyük Ölçekli Kuruluş kategorisinde de Ford Otomotiv Sanayi Anonim Şirketi ödülün sahibi olmuştu. Ford Otosan’ın geçtiğimiz dönemde birinci olmasını değerlendiren Zeytinoğlu, “Ford Otosan gibi bir kuruluşun bizim organizasyonumuza katılıyor olması bizim açımızdan da organizasyon açısından da çok önemlidir” şeklinde konuştu. Hilal GÜDÜCÜ

11 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR