Eğitimcilerden ortak protesto

Türk-Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen üyeleri geçtiğimiz gün Ford Otosan İlköğretim Okulunun önünde basın açıklaması yaptıTürk Eğitim Sen Başkanı S...

BÜYÜT

Türk-Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Sen üyeleri geçtiğimiz gün Ford Otosan İlköğretim Okulunun önünde basın açıklaması yaptı
Türk Eğitim Sen Başkanı Süleyman Pekin, Eğitim Sen Başkanı Veysel Kaplan, Eğitim İş Başkanı Bilal Şener ve öğretim üyeleri geçtiğimiz gün Ford Otosan İlköğretim Okulu önünde basın açıklamasında bulundu.
GÖZDAĞI VERİLDİ
Eğitim-Sen Başkanı Veysel Kaplan, “11-18 ve 25 Haziran tarihlerinde Milli Eğitim Bakanının Tele Konferans Yöntemi ile öğretmenlere seslendiği anda sivil itaatsizlik haklarını kullanıp bakanı dinlemeyerek alkışlarla salonu terk eden öğretmen arkadaşlarımız çeşitli engellerle karşılaşmıştır. İlimizde bütün ilçelerde gerçekleştirilen bu eylem ile ilgili olarak sorun yaşanan tek yerin Ford Otosan İ.Ö.O. olması manidardır. 11 Haziran tarihinde çağrıcı arkadaşımız engellenmek istenmiş, eyleme katılanların fişlenmesi ve gözdağı verilmesi amacı ile iki defa imza sirküsü çıkarılmıştır” açıklamasında bulunuldu.
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
Kaplan, “18 Haziran tarihinde ise Şube Müdürü İbrahim Okutan öğretmenimiz Elif Vatansever’in çağrı yapmasını engellemek ile kalmamış öğretmenimizi zorla, fiziksel şiddet uygulayarak salon dışına çıkartmış sonrasında ise tüm öğretmenlere hakaret etmiştir. İbrahim Okutan hakkında hem savcılık düzeyinde hem idari düzeyde suç duyurusunda bulunulmuştur” açıklamasında bulunuldu.
İNCELEME BAŞLATILDI
Eğitim İş Başkanı Bilal Şener, “ Yasalara göre açık suç işleyen İbrahim Okutan ve eğitim denetmeni Ahmet Canlı hakkında Kocaeli Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli incelemeler başlatılmalıdır” dedi.

26 Haziran 2012 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR