Hizmet-İş Başkanı İrfan Gün

“Ahde vefa gösterin, Zeki Aygün’e oy verin”AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Zeki Aygün’ü a ağırlayan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İrfan Gün,...

BÜYÜT

“Ahde vefa gösterin, Zeki Aygün’e oy verin”
AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Zeki Aygün’ü a ağırlayan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İrfan Gün, işçilere seslenerek, “Ahde vefa gösterin, Zeki Aygün’e oy verin” dedi.

Hizmet-İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı İrfan Gün, AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Zeki Aygün’ü işçilerle bir araya getirdi. Sendika binasında gerçekleşen toplantıda Gün, bir yandan Belediye-İş Sendikası’na saldırırken, diğer yandan tam bir AKP sözcüsü gibi konuştu. Gün, işçilere seslenerek, Zeki Aygün’e ahde vefa göstermelerini istedi.

TRANSFERLERİ DEĞERLENDİ
Sendika binasında gerçekleşen toplantıya Zeki Aygün’ün yanı sıra eski belediye başkanı Abdullah Köktürk, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da katıldı. Ziyaretten önce Belediye-İş Sendikası’na geçenlerle ilgili açıklama yapan İrfan Gün, işçilerin sendikalarına zor ve baskı kullanılarak geçirildiğini unutarak, “Belediye-İş Sendikası’nın binlerce üyesinin kendi sendikalarını tercih ederken, iki kişinin geri dönmesini büyük hamle kabul etmesinin gülünç” olduğunu belirtti.

BELEDİYE-İŞ’E SALDIRDI
“Fevri davranışlarla Belediye-İş’e geçen iki kişinin sorgulanması gerektiğini” söyleyen Gün, “Daha düne kadar ‘işveren kucağında örgütleniyorlar’ diye bağıranların İSU ve Büyükşehir işçisine işverenin kendilerine göz kırptığını söylemesi utanç vericidir. Belediye-İş fareli köyün kavalcısıdır. Ortaya attığı yalanlarla işçinin alın terini yok sayıyor. Biz mücadelemize devam edeceğiz. Biz işçimize sahip çıktık, onlar da bize sahip çıkacak. Suyu bulandırmanın anlamı yok. Bu aileyi bozacak her türlü girişim bertaraf edilecektir” dedi.

AHDE VEFA GÖSTERİN
Daha sonra işçilere Zeki Aygün’ü tanıtan İrfan Gün, “Bugün AKP milletvekilleri aramızda, kendilerine ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Sayın Zeki Aygün, 2010 yılında imzalanan toplu sözleşmelerde bize yardımlarda bulundu. Belediye ile aramızda arabuluculuk görevi üstlendi. İşçilerin lehlerine kararlar alınmasında yardımcı oldu. İşçilerin ahde vefa göstereceğine inanıyorum kendisine bu yolda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

YA STATÜKO YA ÖZGÜRLÜK
AKP’nin yetkiyi de gücü de halktan aldığını söyleyen Zeki Aygün ise 12 Haziran seçimlerinin öneminden bahsetti. “12 Haziran’da ya demokrasi ve özgürlükten yana ya da statükodan yana tavır koyacağız” diyen Aygün, AKP’nin kamera arkasında değil, hizmet arkasında siyaset yaptığını belirtti. AKP’den öncesini ve sonrasını en iyi mukayese edecek kişinin işçiler olduğunu söyleyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ise 25 Aralık 2009 tarihinde işçiye hiçbir borçlarının kalmadığını ifade etti. Alın terinin rengi ve siyaseti olmadığını belirten Doğan, ilk hedeflerinin alın terinin hakkını vermek olduğunu söyledi.

20 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR