CHP’de adaylar listeler için ne dedi?

Fatma Kaplan Hürriyet: Hepimiz var gücümüzle çalışacağız “Ülkemiz için, kentimiz için, CHP için hayırlısı olsun. Yine yoğun bir çalışma dönemi ge...

Fatma Kaplan Hürriyet: Hepimiz var gücümüzle çalışacağız

“Ülkemiz için, kentimiz için, CHP için hayırlısı olsun. Yine yoğun bir çalışma dönemi geçireceğiz. Elimizden geleni yapacağız, var gücümüzle çalışacağız. her zaman önceliğimiz Türkiye oldu. Bizim sloganımız bu” dedi.

 

Haydar Akar: AKP iki vekil kaybedecek

“Genel başkanımız bizlere güvendi. Listelerin sabit kalacağını zaten daha önce açıklamıştı. Bunun yanında başvuruda bulunmayan arkadaşlarımızın yerine yeni isimler eklendi. Biz ekibimizden memnunduk. Geçen dönemde olduğu gibi yine hep birlikte partimiz ve ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz seçim döneminde AKP’nin Kocaeli’de iki vekil kaybedeceğini söylemiştim. Cumhurbaşkanı bu sözümü duydu ve erken seçim istedi. Bir vekil kaybetmişlerdi, şimdi iki vekil kaybettiklerini göreceğiz.”

 

Tahsin Tarhan: Listeyi tartışamayız

“Hayırlı olsun. Listeyi tartışacak dönemde değiliz. Ülkenin içinde bulunduğu bu durumda listeyi önemsememek gerekiyor. Öncelikli olan ülkedeki barışın sağlanmasıdır. Biz bugün aday oluruz, yarın başka biri olur. Bugün örgüt üyeleriyle birlikte tek yürek olup çalışmalarımıza başlayacağız.”

 

Turan Dumlu: Küsmek kimsenin hakkı değil

“Listeler değişmedi, genel başkanımız bunu daha önce açıklamıştı. Ben yine dördüncü sıradayım. Elimizden geleni yapacağız. Bu sefer Türkiye genelinde çok daha iyi bir sonuç elde edeceğiz. El ele verip çalışırsak vekil sayımızı 4’e, 5’e yükseltebiliriz. Küsmek kimsenin hakkı değil. Ülkenin durumunu gören herkes birlik olmalı ve CHP’nin iktidar olması için çalışmalıdır. CHP, 1 Kasım’da iktidar olacak. Komşu ülkelerle ilişkilerimizin ne durumda olduğu ortada. Ülkemizde her gün bir evladımız öldürülüyor. Bu kanın durması için CHP iktidar olmalıdır. İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını çözeriz. İşçilerimize, emeklilerimize sahip çıkacağız. Tüm komşularımızla ilişkilerimiz eskisi gibi olacak.”

 

Cuma Karavar: CHP halkın partisidir

“Listemizdeki yeni isimlerle sahada olacağız. Genel başkanımız aynı listelerle seçime gireceğimizi söylemişti. Onun değiştirmeyeceğini bilmeme rağmen ben de yeniden aday oldum. Seçim bildirgemizde emekliler ve gençler için projelerimizi anlattık. Ama o günden bu yana yaşanan süreçte o kadar kanlı olaylar yaşandı ki şimdi vatandaşlara ne anlatacağız inanın ben de bilmiyorum. Terör her gün kan döküyor. Türk’ü, Kürt’ü birbirine kırdırmak istiyorlar, ama başaramayacaklar. Böyle bir ortamda ben Türkiye’nin geleceği için herkesi CHP’ye oy vermeye davet ediyorum. CHP, liderin partisi değil, halkın partisidir. Bu nedenle halk kendi partisine sahip çıkmalıdır.”

 

Tamer Solakoğlu: Barış ve huzur CHP ile gelir

“Listede ben çok büyük bir değişiklik olacağını düşünmüyordum. Erken seçim süreci içinde adaylıkların yerlerinin korunması doğru bir takdirdir, bunu biz de destekliyoruz. Ülkenin 7 Haziran sonrasında içine düşürüldüğü kaos ortamından ancak CHP iktidarıyla olabilir. Sıralama çok önemli değil, ben CHP ile barış ve huzurun geleceğine inanıyorum. Bunun için de ilk sırada yer alan milletvekili arkadaşım kadar çalışacağım.”

 

Kemal Nişancı: El ele verme zamanı

“Erken seçim döneminde çok daha iyi çalışacağız. kent genelindeki çalışmalarımızla Kocaeli’den 5 milletvekili çıkarabileceğimizi düşünüyorum. Özellikle koalisyon sürecinde yaşananlar göz önünde bulundurulduğunda partimizin oyu artacaktır ve bu da bize iktidarı getirecektir. Genel merkezin listelerde fazla değişiklik yapmaması doğru. Şimdi yapılması gereken listeyi tartışmak değil, el ele vererek, daha çok çalışarak partimizi iktidara taşımaktır.”

18 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR