“Romanlar bu ülkenin rengidir”

Marmara Romanlar Federasyonu üyeleri ve çok sayıda Roman vatandaşların Antikapı Restauranttaki dayanışma yemeğine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Do...

BÜYÜT

Marmara Romanlar Federasyonu üyeleri ve çok sayıda Roman vatandaşların Antikapı Restauranttaki dayanışma yemeğine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da katıldı.

Roman Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda İzmit Belediyesi Meclis Üyesi olan Erkan Aksoy yemekte yaptığı konuşmada, “Geçmişte, bu ülkede Romanlar yaşamıyormuş davranıldı. Ak Parti hükümetiyle birlikte bizlere de değer verilmeye başlandı. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Roman açılımından sonra bu ülke de bizim de var olduğumuzu hatırlandı. Belediye Başkanı’mız Dr. Nevzat Doğan da her zaman bizimle iç içe oldu. Bundan sonrada her zaman yanımızda olacaklarına inanıyoruz” dedi.

EĞİTİM ŞART
İzmit Belediye Başkanı Doğan da Romanları ayrı olarak görmelerinin mümkün olmadığını belirterek, “Romanlar bu ülkenin neşesidir, rengidir. Her zaman hareket içinde çok hoş ve renkli bir hayatı olan Roman vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltici çalışmalar içindeyiz. Romanların eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda da daha iyi şartlarda olmasını istiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olursak yapamayacağımız, hiçbir iş yoktur” dedi. Oldukça sıcak ve samimi havada geçen dayanışma yemeğine belediye meclis üyesi İbrahim Elgin de katıldı.

19 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR