Büyükşehir’den şoförlere stres eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada görevli (özel halk otobüsü, taksi, servis) bulunan araç sahipleri ve sürücülerine eğitim verdi. Ulaşım D...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada görevli (özel halk otobüsü, taksi, servis) bulunan araç sahipleri ve sürücülerine eğitim verdi. Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nca verilen eğitimlerde halkla ilişkiler, stres yönetimi, toplam kalite yönetimi, diksiyon, İngilizce, ileri sürüş teknikleri, ilkyardım, trafik mevzuatı ve toplu taşım yönetmeliği, servis yönetmeliği ile taksi yönetmeliği konularında bilgiler verildi.

ÇALIŞMA BELGESİ VERİLİYOR
Toplu taşımada görevli sürücülerin karşılaştığı sorunlarda nasıl davranması gerektiği belirtilen eğitimlerde yolcularla ilişkilerde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldı. Kurs bitiminde yapılan testte barajı geçen ve başarılı olan sürücü ve araç sahiplerine eğitim ve denetim birimince personel çalışma belgesi verildi. Bu belgeyi almadan toplu taşımada araç kullanan sürücülerine cezai müeyyideler uygulanıyor. Araç sahipleri ve şoförleri eğitimden memnun ayrılırken faydalı geçtiğini vurguladılar.

EMPATİ
2 senede bir yenilenen eğitimle sürücülerin bu konuda kendini geliştirmeleri sağlanıyor. Türkiye’de mahalli idareler arasında sadece Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce uygulanan bu eğitimle uygulamalı olarak araç sürücülerinin karşılaştığı sıkıntılarda nasıl davranması gerektiği planlanıyor. Deneyimli özel şirket ve belediye personeli tarafından verilen eğitimle şoförlerin yolcuyla empati yapması sağlanıyor.

16 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR