AKP’de Zeybek dönemi başladı

AKP İl Kadın Kolları’nın 4’üncü olağan kongresi dün Antikkapı Restoran’da yapıldı. Kongreye AKP Kadın Kolları Genel Başkanı Kocaeli Milletvekili Sibe...

AKP İl Kadın Kolları’nın 4’üncü olağan kongresi dün Antikkapı Restoran’da yapıldı. Kongreye AKP Kadın Kolları Genel Başkanı Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, eski Bili Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahi Karaosmanoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, milletvekili aday adayları ve davetliler katıldı.

 

8 YIL SONRA DEVRETTİ

Kongrede 8 yıldır AKP İl Kadın Kolları Başkanı olan Oya Tunçel, görevi Av. Emine Zeybek’e devretti. Tunçel, önümüzdeki dönem AKP Kadın Kolları Genel Merkezi MKYK üyesi olarak partideki görevine devam edecek. 600 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 50 kişilik yönetim kurulu, 24 büyük kongre delegesi seçildi.

 

DAVUTOĞLU’NUN MESAJI OKUNDU

Kongrede divan başkanlığına Bursa Milletvekili Canan Cendemir Çelik seçildi. Divan heyetinin oluşması sonrasında sayı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte kongre başladı. AKP Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından kaleme alınan mesaj kongrede okundu.

 

8 YILIN HİKAYESİ

AKP İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, “Birlik ve beraberlik içerisinde 4’üncü olağan kongresini yapıyoruz. Bugün bu görevi benden daha iyi yapacağına inandığım emine Zeybek’e devrediyorum. 8 yıl içerisinde 6 seçim, 6 miting yaptık. Beşiği sallayan el dünyayı sallar sözünden yola çıkarak çalışmalarımızı yaptık. Kocaeli’de yağan yağmur sonrasında mitingimizden ayrılmayan herkese teşekkür ediyorum. 110 bin 500 kadın üyemiz vardır. Türkiye birincisi olduk. Kocaeli olarak genel merkezde her zaman yerimiz olmuştur” dedi.     

 

“SEÇİMLERDE KİMSENİN KAYGISI YOK”

İl Başkanı Ceyhan “13 yıllık siyasi hayatımda partimizde olan bayanlarımız bizlere ablalık bunun yanı sıra kardeşlik yapmışlardır. Oya ablamız 8 yıldır partimizde bizlere önderlik etmiştir. Emine Zeybek en iyi şekilde görevini yerine getirecektir. 82 günümüz kalmıştır. Bu zaman içerisinde en iyi şekilde çalışacağız. Gösterilen hedefe ulaşacağız” ifadelerini kullandı. Nihat Ergün ise “Partimiz gayretler sayesinde buraya gelmiştir. Allah’ın yardımıyla daha başarılı çalışmalara imza atılacaktır. 7 Haziran seçimlerinde kimsenin kaygısı yoktur” dedi.


“KADINLARIMIZIN ÇALIŞMALARINI BİLİYORUZ”

Son olarak söz alan Sibel Gönül, “Kadınlarımız toplum içerisinde çok güçlü duruma gelmiştir. 7 Haziran genel seçimleri çok önemlidir. Kadın kollarımızın çalışmalarını çok iyi biliyoruz. Kadın yüreğine koyduğunu başarır. 2002 yılında göreve geldiğimiz zaman kadınlarımızın okuması için projeler üretildi. Kadınlarımız karar alma makamlarına getirilmiştir” şekilde konuştu. Serkan BORLAK

 

AKP İL KADIN KOLLARI YENİ YÖNETİMİ

Emine Zeybek

Aysun Yıldırım

Belgin Ergeni

Binnur Büyükdurmuş

Canan Eryılmaz

Canan Soylu

Emine Bayrak

Emine Demir

Emine Turan

Esin Ayyıldız

Esin Sarıçayır

Elif Aydın

Emine Okanalp

Firdevs Genç

Gamze Macit

Gonca Koştu

Gülşen Çelik

Gülşen Efe

Hacer Özşimşek

Hande Genç

Hicran Bozkurt

Hülya Çiçek

Hülya Gökalp

İlknur Çetinbaş

Kıymet Çınar

Keriman Emil

Melahat Çınar

Merve Kesici

Necmiye Kılınç

Nebahat Keser

Nesrin Duran

Nimet Hasdemir

Nurhayat Bozdemir

Pınar Atabay

Sabriye Köseoğlu

Sayime Yelken

Serpil Gürsoy

Sibel Uzun

Sevgi Alkan

Selma Gürbüz

Sevcan Kutlu Aydemir

Seyhan Yalım

Sibel Karaaslan

Şeyma Görgün

Şule Yılmaz

Şükran Azgın

Tuğba Kaya

Yelda Ateşkan

Zeynep Kaya

Zeynep Sultan Şimşek

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Emine Zeybek

Oya Tunçel

Behiye Karaosmanoğlu

Furda Ceyhan

Nigar Işık

Güner Ergün

Hale Baştopçu

Şükran Aygün

Nurten Okur

Ayşe Şeker

Birgül Pepe

Fatma Civelek

Hacer Çakır

Banu Çürüksuludemir

Hülya Kodek

Züleyha Uslu

Gülay Artut

Buket Tatoğlu

Emel Kasapoğlu

Aysel Demirtaş

Nilüfer Çelik

Nurcan Aydın

Yasemen Ağra Alemdar

Sevil Özbek

14 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

AHMET - GONCA KOŞTU YA DİKKAT

AK PARTİ MİSYONU İLE İLGİSİ OLMAYAN

SIRF İŞ OLSUN TORBA OLSUN DİYE ORADA

EY EMİNE ZEYBEK KİM ALDIRDI BU SANA

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 16:29
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR