İzmit’e turist akacak

2011 Dünyanın Hoşgörü Merkezi İzmit programları kapsamında, Kocaeli Küçük Millet Meclisi ocak ayı toplantısında oluşturulan ekip, Büyükşehir Belediye...

BÜYÜT

2011 Dünyanın Hoşgörü Merkezi İzmit programları kapsamında, Kocaeli Küçük Millet Meclisi ocak ayı toplantısında oluşturulan ekip, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın ile makamında görüştü. 30 Nisan’da 10 Avrupa ülkesinin katılımı ile, 311 yılında Nicomedya İmparatoru Constantin tarafından inanç ve düşüncelerinden dolayı insanların öldürülemeyeceği hiçbir baskıya tabi tutulamayacağı fermanın, İzmit Çukurbağ’daki Saray’dan duyurulması nedeni ile 2 yıl boyunca bir dizi program nedeni ile binlerce turist gelmesi bekleniyor.

YOL HARİTASI
Bu potansiyelin İzmit, Kocaeli ve Türkiye’nin tanıtımı açısından çok iyi değerlendirilmesi için Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelerek Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve İzmit Belediyesi işbirliği ile çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda birlikte neler yapabiliriz, konusunu Tahir Büyükakın’la görüşerek yol haritası belirlenmeye çalışıldı.

TOPACA’YA ZİYARET
Ziyarete katılanlar KKMM temsilen Marsiad Başkanı Bahri Odabaş, Çekül ve Kocaeli Sivil İnisiyatif Dönem Başkanı Numan Gülşah, Kocaeli Gönüllü Kültür Platformunu temsilen Selahattin Mengül, Tökheli İmre Türk-Macar Dostluk Derneği Adına İbrahim Sarı, İzgiad’dan İsmail Çoruh, Yerel Gündem 21 adına Nilgün Doğanay, Mazlumder adına Medine Küçük, MAGDER adına Mustafa Akpınar ve Yahya Kaptan Toplu Yapı Başkanı Abdurrahman Subaşı. Heyet önümüzdeki günlere İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret ederek, programlara katkı sunmaya çalışacaklar.

11 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR