Bursa’daki fuara 2 bin çiftçi gitti

İzmitli çiftçiler TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen Bursa 9. Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi ile 4. Hayvancılık ve Ekipm...

BÜYÜT

İzmitli çiftçiler TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen Bursa 9. Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi ile 4. Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarına katılmak için yola çıktı.
TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen Bursa 9. Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi ile 4. Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarına İzmit çiftçisi kalabalık bir şekilde katılım gösterdi. İzmit Ziraat Odası tarafından organize edilen fuara katılım için mahalle ve köylerden 40’ın üzerinde otobüs kaldırıldı. Tarım İl Müdürlüğü önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişi ile Ziraat Odası Başkanı Şinasi Turoğlu öncülüğünde Bursa’ya hareket etti.
UYGULAMALAR VERİMİ ARTTIRIYOR
Bu yıl 9.su düzenlenen fuarda çiftçilerin yararlanacağı faydalı bilgiler olduğunu belirten ve bunun için çiftçileri sabah saatlerinde evlerinden aldıklarını belirten Şinasi Turoğlu, “Teknoloji hızla gelişiyor ve bu da Türkiye’de önemli bir yere sahip olan tarıma yansıyor. Çiftçimizin tarımın her alanında gelişen ve değişen teknolojiyi görmesi ekonominin canlanması anlamına geliyor. Orada gördükleri yenilikleri burada uygulamaları verimi daha da artırıyor” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Bursa’nın tarım yönünden gelişmiş olduğuna ve tarımın hemen hemen her kolunun yer aldığını söyleyen Turoğlu, “Çiftçimiz hem kendini hem de ilimizi düşünerek hareket etmeli. Onlara düşen en temel görev orada gördükleri yenilikleri ellerinden geldiği kadar kendi bahçelerinde uygulamalarıdır. Bu fuarın en önemli amacı modern tarıma adım atmak” şeklinde konuştu. Turoğlu kendilerine katkı sağlayan Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi ile Yılmaz Traktöre de teşekkür etti.
KATILIM ARTARAK DEVAM EDİYOR
Fuarın çiftçilere her defasında yeni bir şeyler kattığına vurgu yapan Turoğlu, katılımın her yıl artarak devam ettiğine dikkat çekti. Diğer taraftan fuara katılan çiftçiler de fuarın kendilerine katkı sağladığını söyleyerek, Ziraat odasının bu uygulamasından çok memnun kaldıklarını söylediler. Çiftçi Seçkin Keskin, Tahıl ürünleri yetiştirdiğini geçen yıl fuara katılmansın kendisi için iyi olduğunu bu sene de yeni şeyler öğrenmeyi amaçladığını söyledi.

17 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR