Mesude Erşan halkı kandıramaz! Halk uyandı bir kere gerisi teferruat…

Bazen aylar önceki, güncelliğini yitirmiş bilgileri kullanıyorlar bazen iki uzmanlığı olan bir tıp doktorunu diyetisyen olarak nitelendirip akılların...

Bazen aylar önceki, güncelliğini yitirmiş bilgileri kullanıyorlar bazen iki uzmanlığı olan bir tıp doktorunu diyetisyen olarak nitelendirip akıllarınca aşağılamaya çalışıyorlar bazen de bir haberi adeta pireyi deve yaparak aktarıyorlar.  Onlar için tek amaç var "çamur at izi kalsın" aşağıla ki popülaritesi yok olsun. Bu kişiler halkı aptal mı sanıyorlar? Halk medyada özellikle de Mesude Erşan imzalı çıkan habere inanır diye mi düşünüyorlar acaba?

 

Geçtiğimiz hafta Canan Hoca bir kaç televizyon programına çıkınca daha da önemlisi reytingi en yüksek kişi olduğu Cengiz Semercioğlu tarafından köşe yazısında yazılınca (1) birileri yine çatlamış olmalı ki bugün Hürriyet Gazetesinde Mesude Erşan'ın "Tarım Bakanlığı KARATAY’ı şikayet etti” başlıklı yazısı (2) yayınlandı.

 

Hürriyet gazetesinde Mesude Erşan imzasıyla yayınlanan bu yazı (2) , acaba Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda bugüne kadar yapılan bir çok yanlışı düzeltmeye çalışan Sn Bakan Faruk Çelik tarafından mı gönderildi dersiniz?  Acaba Sn Faruk Çelik’in görevlendirdiği yeni Genel müdürlerden biri mi bu yazıyı yazdı? Biz size cevabı hemen söyleyelim. Hayır. Bakan Sn. Faruk Çelik'in bilgisi dahilinde böyle bir yazının gönderildiğini tahmin bile etmiyoruz. Peki sizce bu haber nereden hortladı?

 

Çok basit Canan Hoca'nın son günlerdeki popülaritesinden rahatsız olanlar eski bir haberi hemen servis ettiler. Acaba kiminle işbirliği  yaptılar? Tabii ki bugüne kadar Prof. Dr. Canan Karatay'ı yazılarıyla itibarsızlaştırmaya çalışan Mesude Erşan ile.

 

Hürriyet gazetesinde Canan Hocayla ilgili Mesude Erşan tarafından yapılmış haberlere baktığımızda (3), (4), (5) bu kişinin Canan hoca ile ilgili takıntı düzeyine gelmiş olumsuz düşünceleri olduğunu anlamak zor olmuyor. Eline geçen her fırsatta doğru yanlış bakmadan kendince bir itibarsızlaştırma yapıyor. Hatta o derecede ki yazın olmuş bir şikayeti yeniymiş gibi gündeme getiriyor. Şikayet yapıldığı zaman haber değeri var tabii, gazetecilik bunu haber yapmayı gerektirir. Ama aradan aylar geçtikten sonra bunu yeniymiş gibi haber yapmak çok manidar ve maksatlı. Neden şimdi bunun haber yapıldığı üzerinde bir sorgulama yapmamak mümkün değil. Bizce Canan Hoca ne zaman olumlu haberlerle gündemde olsa, TV programlarına katılsa vb bu gazeteci hanım bir itibarsızlaştırma haberi patlatıyor.

 

Canan hocanın görüşlerine inanmıyor olabilir. Acaba Dr. William Davis'in "Buğday Göbeği" kitabını veya Dr. David Perlmutter'ın "Tahıl Beyin" kitaplarını okudu mu, Dr. Ümit Aktaş'ın TV programlarını izledi mi? Dünyada bağımsız bilim insanlarının çalışmalarıyla ana akım tıp görüşleri, özellikle de beslenme konusunda ezberler bozuluyor. Bir sağlık muhabirinin (!)  bunları izlememesi söz konusu olabilir mi? Mesleğini bağımsız olarak icra eden birinin olması mümkün değil.

 

Peki halk Hürriyet Gazetesi’nin bu muhabirinin yazdıklarına acaba ne kadar inanıyor? Sağlıklı Yaşıyoruz sayfasında 14.01.2016’da paylaşılan “Ne kadar yırtınırsanız boş. Hürriyet gazetesi yetkililerini, Halk Uyandı bir kere gerisi teferruat!” (6) başlıklı yazının altına gelen yorumları okumaya ve gazetelerinde Canan Hocanın itibarsızlaştırılmasına son vermeye davet ediyoruz.

fot-011.jpg

(1)    http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/cengiz-semercioglu_105/polisin-isi-fotograf-cekmek-mi_40039512

 

(2)    http://www.hurriyet.com.tr/tarim-bakanligi-canan-karatayi-sikayet-etti-40040211

 

(3)    http://www.hurriyet.com.tr/canan-karatay-40003855

 

(4)    http://www.hurriyet.com.tr/canan-karatay-hakkinda-savciliga-suc-duyurusu-28413840

 

(5)    http://www.hurriyet.com.tr/ekmek-devrimi-22986067

 

(6)    https://www.facebook.com/ObezliktenKurtul/photos/a.307180999391637.68423.307166446059759/829237983852600/?type=3&theater


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR