Akyüz: Bizim için hizmet ibadettir

İzmit Ziraat Odası genel kurulu 1 Şubat Pazartesi günü Odanın, İzmit Kaymakamlığı içerisinde bulunan merkezinde gerçekleştirilecek. 78 delegenin oy k...

BÜYÜT

İzmit Ziraat Odası genel kurulu 1 Şubat Pazartesi günü Odanın, İzmit Kaymakamlığı içerisinde bulunan merkezinde gerçekleştirilecek. 78 delegenin oy kullanacağı kongrede Mevcut Başkan Yusuf Karaaslan yanı sıra Refik Akyüz de adaylığını koydu. Olaylı bir delege seçiminin ardından yapılacak olan genel kurulun gergin geçeceği tahmin ediliyor.


“ŞAİBE BULAŞMIŞTI”

Oda başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Refik Akyüz ve ekibi neden aday olduklarına dair açıklamada bulundu. Refik Akyüz, “Ziraat Odası, üretim yapan emekçinin, köylünün tek meslek örgütüdür. 24 Aralık’ta yapılan delege seçimlerine şaibe bulaşmıştır. Delege seçimlerinde 84 seçim bölgesi olduğu söylenerek muhtarlıklara kaymakamlık tarafından ziraat odasının hazırladığı seçmen listeleri dağıtılmıştır. Yapılan seçimlerde üç mahallede katılım olmamış seçimin yapıldığı birçok bölgede itirazlara sebebiyet vermiştir” şeklinde konuştu.  

 

“KÖTÜ GİDİŞATI TESPİT ETTİK”

Sözlerini sürdüren Akyüz, “Bizler tamamı üretici olan, geçimini çiftçilikle sağlayan kişiler olarak tek meslek kuruluşumuz olan Ziraat Odası’nın son yıllardaki kötü gidişatından dolayı büyük rahatsızlıklar duymaktayız. Muhtarlarımızla, üreticilerimizle, köylülerimizle yapmış olduğumuz görüşmelerden toplantılardan ve izlenimlerimizden odanın gidişatının kötüye doğru gittiğini tespit ettik. Bu yüzden aday olduk. Bizim için hizmet ibadettir. Tüm zorluklara ve engellemelere rağmen bu kutsal göreve talip olduk” dedi.

29 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR