Eğitim Bir-Sen taşınıyor...

Kurban Bayramı münasebetiyle Eğitim Bir-Sen üyeleri sendika binasında bir araya geldi. Şube Başkanı Şahin Yaşlık “Yüzümüzü döndüğümüz her coğrafyada,...

Kurban Bayramı münasebetiyle Eğitim Bir-Sen üyeleri sendika binasında bir araya geldi. Şube Başkanı Şahin Yaşlık “Yüzümüzü döndüğümüz her coğrafyada, islâm ile anılan her beldede yaşanan tüm olumsuzluklara, Müslümanlara karşı yapılan katliamlara ve insanlık dışı muamelelere rağmen umudumuzu koruyor ve bizleri bugünlere ulaştıran Allah’a şükrediyoruz” dedi.

 

YOLUNU ARIYORLAR

Allah’a tevhidi bir inançla bağlanan, İbrahimi bir sadakat ve İsmaili bir teslimiyet gösteren, tüm olumsuzluklara rağmen umudunu yitirmeyen bütün İslam aleminin bayramını kutluyor, bu günlerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz diyen Yaşlık “Bütün bir ümmet coğrafyası bu bayrama da Haçlı Siyonist ittifakının saldırıları altında ölüm ve yıkımların kol gezdiği dayanılmaz sıkıntılarla birlikte girmektedir. Özellikle vekalet verdikleri terör örgütleriyle, içimizdeki akılsızlarla toplumları içeriden çökertmenin yolunu arıyorlar” açıklamasında bulundu.

 

DARBE GİRİŞİMİ

Millet olarak ilgisiz kalamayarak etkilendiğimiz bu sıkıntıları, ülke ve millet bütünlüğümüzü hedef alan terör saldırıları ve 15 Temmuz darbe girişimi ile daha derinden hissettik diyen Yaşlık “Verdiğimiz şehitler birlik ve beraberliğimizin teminatı bayramların özgürlüğe adanmış gerçek kurbanları oldular. Onların aziz hatıralarını, bize armağan ettikleri İstiklâl aşkı ve idealini muhafaza ederek yaşatacağız. Onurlu, inançlı, özgür hayatlar ve gelecek adına ölümü bile göze alan kararlılık, yarınlar adına daha ümitli olmamızı, daha bir azimle çalışmamızı gerekli kılıyor. Daha bir azimle ve daha çok çalışacağız. O zaman içine itildiğimiz ateş çemberi içerisinde İbrahimi bir duruşla bir zaferin selâmetine ermiş oluruz. Tartışmasız kararlı bir inançla içine atıldığı ateş İbrahimlere selâmet olur” ifadelerini kullandı.

 

BİRLİĞE İHTİYAÇ

Bayram Allah’tan başka boyun eğilecek bir otorite tanımayan yüksek teslimiyetle, umudu ve coşkuyu diri tutmaktır. Bayram sevgiyi, barışı, kardeşliği toplumsal canlılıkla yaşamak, yaygınlaştırmaktır diyen Sendika Başkanı Yaşlık “Kurban yakın olan, yaklaştıran demektir. Bugün temel değerlerinden uzaklaşarak bölünmüş, kan revan içinde dağılmış ümmetin, kurban bilinciyle tekrar İslâm’a ve tevhidi değerlere yakınlaşmaya, ümmet birliğini, bütünlüğünü tesis etmeye ihtiyacı vardır” dedi.

 

EĞİTİM BİR-SEN YENİ YERİNE TAŞINACAK

Yenişehir Mahallesi Konak Hastanesi karşısında 630 bin TL’ye alınan binaya Mehmet Akif İnan binasına Ekim ayını ikinci haftasında taşınmayı planlıyor. Bina içerisinde tefrişat devam ediyor.

15 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR