“Biz Bir Fark Göremedik Ya Siz?”

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Gülen Yüzler ekibi, otizmle farkındalık ayı...

BÜYÜT

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Gülen Yüzler ekibi, otizmle farkındalık ayı çerçevesinde "Biz bir fark göremedik ya siz ?" isimli atölye uygulaması dahilinde sosyal sorumluluk projesi çalışması gerçekleştirdiler.

Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adnan Kalyoncu, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Dr. Halil İbrahim Kahraman, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Fazile Ayşe Özkurt, Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Penbe Aslan, Kocaeli ASİAD Başkanı Arif Akifoğlu, Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, Kocaeli Kent Konseyi Kültür Sanat ve Turizm Çalışma Grubu Başkanı Hüseyin Sert, KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, MET-DER Başkanı Nesrin Atar, Marmara Engelliler Derneği Başkanı Memiş Özdemir, Darıca Bir Umut Engelliler Derneği Başkanı Melek Arıkan, Özel Yenidoğan Rehabilitasyon Okulu Müdürü Nezehat Çine ve engelli vatandaşlar ile aileleri katıldı.
Programda sunulan çalışmalarda, toplum önyargısında asık suratlı ve hiç gülmeyen otizmli çocukların öğrenciler tarafından çekilen gülen yüzlü fotoğrafları sergilendi çekim sürecinde yaşananlar kısa bir film gösterisi ile izleyicilere sunuldu.

MUTLULUK VERİCİ
Açılış konuşmasını yapan KOÇ-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, her şeyden önce bir anne ve Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği Başkanı olarak toplumun ve özellikle genç öğrencilerin otizm konusunda bilinçlenmelerinden ve bu konuda farkındalığın oluşmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Projede çalışan öğrenciler adına söz alan Büşra Çelik, yaptıkları bu etkinlikte kendilerini geliştirme fırsatı bulduklarını ve çalışmalar esnasında çok güzel anlara tanık olduklarını ifade etti. Kocaeli Üniversitesi Atölye Uygulamaları dersi hocası Serap Gökçabay ise yaptığı konuşmada, öğrencilerinin bu gibi sosyal sorumluluk çalışmalarında etkin olarak çalışmalarından çok mutlu olduğunu ve öğrencileriyle gurur duyduğunu belirtti.

TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
Kısa film gösterisinde Otizm nedir ? Otizmle ilgili öğrencilerin farkına vardıkları konular ve fotoğraf çekimleri esnasında yaşadıkları ve izlenimleri aktarıldı. Program sonunda yaptıkları güzel çalışmalardan dolayı üniversite öğrencilerine Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü tarafından teşekkür belgesi verilirken, proje sponsorları BİLKIZ Öğrenci Yurdu, Parit Sarayı, Pegasus Baskı, Bursa Kebapçısı'na da öğrenciler tarafından hazırlanan teşekkür belgesi takdim edildi. Etkinliğin sonunda Fuar içi göl kenarında dilek feneri uçuruldu.

13 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR