Kandıra’da üçlü ittifak

Kandıra Belediyesi (Kandıra Bel-Mek), İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü tarafından ortaklaşa kurs açıldı. 296 saat sürecek olan 4-6 yaş ç...

BÜYÜT

Kandıra Belediyesi (Kandıra Bel-Mek), İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü tarafından ortaklaşa kurs açıldı. 296 saat sürecek olan 4-6 yaş çocuk eğitimi ve etkinlikleri kursu, okul öncesi din eğitimi için hazırlık kursuna talebin yoğunluğu dikkat çekti. Kurs sonucu belge alan kursiyerler önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında 4-6 yaş okul öncesi din eğitimi kreşlerinde görev yapmaya başlayacaklar.

 

BÜYÜK İHTİYACI KARŞILAYACAK

4-6 yaş okul öncesi din eğitimine yönelik açılan kursun ilçede bir ilk olduğu, yapılan müracaatlara da bakıldığında ilçede çok büyük bir ihtiyacı karşılayacağı belirtildi. Kandıra Belediyesi yetkilileri, protokoller çerçevesinde evde çocuk bakımı, yaşlı bakımı ve kaynakçılık kurslarının açılmasını planlandıklarını da kaydetti.

 

GRUPLAR OLUŞTUKÇA KURSLAR AÇILACAK

Kandıra BEL-MEK ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılması planlanan hat, tezhip, gitar, halk oyunları, cilt bakımı, el sanatları ve cenaze yıkama kursları için kayıtların başladığı belirtilerek müracaat etmek isteyenlerin Kandıra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvurmaları gerektiği, gruplar oluştukça da kursların açılacağı ifade edildi.

19 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR