Akar’dan Doğan’a cevap gecikmedi

Akar, “İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan dün Belediye Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada bizlerin Nikah törenlerinde evlenme cüzdanını çiftlere...

Akar, “İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan dün Belediye Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada bizlerin Nikah törenlerinde evlenme cüzdanını çiftlere teslim etmeden önce yapmış olduğumuz konuşmaların siyasi ve yakışıksız olduğunu belirterek bu uygulamaya son verdiğini belirtmiştir” dedi.

 

“ATATÜRK İLKERLERİ Mİ YAKIŞIKSIZ?”

Akar, “Şimdi ben İzmit Belediye Başkanı Sayın Nevzat Doğan’a sormak istiyorum; “Yaptığımız konuşmalar da hayatlarını birleştiren çiftlere yetiştirecekleri evlatlarını Atatürk ilkelerine, bayrağına, milletine, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan evlatlar olarak yetiştirmesini temenni etmek mi siyasidir ve yakışıksızdır? Yoksa sizin 23 Nisan da bir nikahta herkesi 10 dakika ayakta bekletirken 23 Nisandan ve anlamından bahsetmemeniz mi yakışıksızdır?”

 

“NEDEN RAHATSIZ OLMAKTADIR?”

Akar, “Bizlere nikah törenlerinde hassasiyet ve incelik gösterdiğini belirten Nevzat Doğan neden Milli Bayramlarımıza gereken hassasiyeti göstermemektedir? Neden bu konuşmalarımızdan rahatsız olmaktadır?  Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyetinde eğitim alarak Doktor olma şansını yakalamış yine Gazi meclis de Milletvekilliği yapmış ve şu anda da Belediye Başkanı olmuş bu zat 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos gibi Milli Bayramlarımızdan rahatsız olma gerekçesini açıklamalıdır” dedi. 

 

“BU ZİHNİYET”

Akar, “Halkı yaptığımız konuşmalarda huzursuz ettiğimizi belirten zat şunu bilmelidir ki halkımız değil ama kendisi ve temsil ettiği zihniyet Cumhuriyet değerlerinden, Milli Bayramlarımızdan rahatsız olmaktadır. Yine Nevzat Doğan bilmelidir ki o koltukta vermiş olduğu geçici rahatsızlık elbet İzmit de sonlanacaktır ama Milli Bayramlarımız ve Cumhuriyetimizin tüm değerleri sonsuza kadar yaşayacaktır ve temsil ettiği zihniyet de bundan sonsuza kadar rahatsızlık duymaya devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

 

“CAMİLERDE SİYASET YAPAN ANLAYIŞ”

Akar sözlerini “Bizler CHP olarak siyasetin nerede ne zaman yapılması gerektiğinin bilincindeyiz. Eğer Doğan yakışıksız ve çirkinlik görmek istiyorsa şehit tabutları başında ve Camilerde siyaset yapan anlayışı sorgulasın ya da hazır profili düşük bir Başbakan aranıyorken kendisi de listeye ismini yazdırsın. Beyefendi jest olarak belirttiği bu uygulamanın devam etmesi için konuşmalarımızın içeriğini değiştirmemizi istemişler. Ancak sadece nikah törenlerinde değil her platformda Cumhuriyete, Atatürk İlkelerine, Bayrağımıza, Milli Bayramlarımıza sahip çıkmaya devam ederek her yerde bu konudaki düşüncelerimizi dile getirmeye de devam edeceğiz” ifadeleriyle sonlandırdı.

11 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

İzmitli - Kocaeliyi evlatları yönetmeli

Kocaeli doğumlu olmayan,Evi barkı,köyü Kocaeli'de olmayanlar kesinlikle Kocaeli'den Milletvekili adayı olmamalı yapılmamalı..Aynısı Belediye Başkanlığı içinde geçerli.Çünkü Kocaeli'nin evladı olmayanlar sadece kişisel çıkarları için çalışıyorlar Kocaeli ve halkının sorunları Kocaeli'nin menfaatleri için çalışmıyor Kocaeli'nin haklarını korumuyorlar,Her parti bunu benimsemeli.

Yanıtla . 0Beğen 11 Mayıs 11:47
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR